adplus-dvertising

CHP 24. Dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan’dan ‘Kaset Kumpas’ davası açıklaması

Karara bağlanan ‘kaset kumpas’ davasını değerlendiren CHP 24. Dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, “Ben başından beri bu işin zaten müsebbibinin FETÖ olduğunu söylemiştim. Bugün de benim söylediklerimin doğru olduğu teyit edildi. Burada iki nokta eksik kaldı. Onun da ortaya çıkacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
CHP 24. Dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan’dan ‘Kaset Kumpas’ davası açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve bazı eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayımlanmasıyla alakalı, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu davada karar açıklandı.

Davanın bugün görülen karar duruşmasında 120 sanık hakkında hüküm kuruldu, 3’ü tefrik, 46 sanık hakkın yakalama kararı verilirken sanıklar hakkında 6 sene 3 ay ile 92 sene 10 ay arasında ceza verildi. FETÖ elebaşı Gülen, basın mensubu Cevheri Güven ve eski polis Enes Çığci’nin aralarında bulunduğu 46 sanığın ise dosyası ayrılırken 3 sanığın dosyası da tefrik edildi.

“Ben başından beri bu işin zaten müsebbibinin FETÖ olduğunu söylemiştim”

Kararı değerlendiren CHP 24. Dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, “Ben başından beri bu işin zaten müsebbibinin FETÖ olduğunu söylemiştim. Bugün de benim söylediklerimin doğru olduğu teyit edildi. Burada iki nokta eksik kaldı. Onun da ortaya çıkacağını düşünüyorum. Bir tanesi yeni CHP içerisinden bu sufleyi verenler yani bu konuda yardımcı olanlar bir de yapılan bu komplonun neticesinde faydalananalar var. Bunlar tabi kendilerini saklıyorlar. Ortaya çıkmayacağını düşünüyorlar. Gerçekler hiçbir zaman toprağın altına gömülmez. Kayıtsızlıktan dolayı perde arkasında gizlenir ama o da ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.

“Deniz Baykal’ın istifaya zorlanacağını partinin tekrardan şekilleneceği gibi duyumlar vardı”

CHP yönetimi yargılama süreci üstünden eleştiren Sapan, “Bir başka konuda esasında yeni CHP hiçbir zaman bu yargılama sürecinde adliyelerde görünmemesi peşine düşmemesi sanki duyarsız kalmasıdır. Bunun araştırılması lazım. Bu olayların ortaya çıkması süreci vardı. Mesela 2008 wikileaks belgeleri gibi. Genel başkan yardımcısına ulaştırılan bir takım belgeler vardı. Bu belgelerde partiye bir darbe düzenleneceğini, eski başkan Deniz Baykal’ın istifaya zorlanacağını partinin tekrardan şekilleneceği gibi duyumlar vardı. Bu süreçleri hepimiz yaşadık. Deniz Baykal da bunlara itibar etmedi. Belki erken önlenebilirdi” açıklamasına yer verdi.

“Danışmanlarınız ve belediye başkanlarınız FETÖ’den tutuklanmış”

CHP ile FETÖ arasında ilişkinin devam ettiğini söyleyen Sapan, “ CHP’nin önceki yapısı ile şuandaki yapısını karşılaştırdığımızda taban tabana zıtlıklar oluşuyor. Belediye başkanlarından tutun, danışmanlarına kadar tutuklanmayan yok. Kaçak olmayan yok. Danışmanlarınız ve belediye başkanlarınız FETÖ’den tutuklanmış. Kanıt için daha ne gerekir. Ortaya saçılan görüntüler var. Ses kayıtları var. Yolsuzluktan bahsediyorsunuz ama sizin 12 katınızdan lağım akıyor belediyelerden” diyerek konuştu.

“Bu partiyi böyle yerlerde süründüremezsiniz”

CHP’de skandal olayların meydana geldiğini söyleyen Sapan, “Gün geçmiyor ki yeni CHP’den skandal bir haber duymayalım. Daha geçen gün dolandırıcılıktan üst düzey bir yöneticiniz tutuklandı. Bir kişi tacizden tutuklandı. Kemal bey saf değil. Baş aşağı yaşıyor. Bu partiyi böyle yerlerde süründüremezsiniz. Bu parti bu ülkenin çimentosudur. Eksiden bu parti mecliste dinlenirdi. Genel başkan konuştu mu dinlendirdi. Siz yolsuzluk var diyorsunuz ama belediyelerinizde yolsuzluk var. Bunlar kendilerini çimento ile o kuruma bağladıklarını sanıyorlar. Başka kurumlar sizin bu yaptıklarını ortaya çıkarmıyorsa ilahi adalet var. Bu millet size güven duymuyor. Siz sabah söylediğinizi akşam yalanlıyorsunuz. Siz kimi kandırıyorsunuz. Siz savunmasını dahi almadığınız insanları ihraç ettiniz. Hangi adalet size kim güvenecek? Bu Şekilde bir dünya yok” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.