Chiliz coin nedir? Chiliz coin yükselişi devam eder mi? Chiliz coin yorumları

Sanal paralrın değerinin hızla artmaya devam ettiği günlerde Chiliz coin nedir sorusu araştırılmaya başlandı. Chiliz (CHZ) spor, e-spor, eğlence platformları için dijital bir para birimidir ve çok çeşitli endüstrilerde benimsenebilir. Spor ve eğlence için oluşturulmuş bir blockchain ekosistemi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Peki, Chiliz coin nedir? İşte, Chiliz coin, CHZ coin hakkında bilgiler…
Takip et
Chiliz coin nedir? Chiliz coin yükselişi devam eder mi? Chiliz coin yorumları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Chiliz token Ethereum tabanlı ERC-20 token’i olarak bilinmekte. Socios ve Chiliz ekibi dünyanın dört bir yanından birçok önde gelen spor kulübü ile ortaklıklar imzalayıp, taraftarların Chiliz Coin kullanımı sayesinde takımlarının aldıkları kararlarda söz sahibi olabilmesini sağlıyor. Chiliz Coin Galatasaray ile yaptığı ortaklık ile ülkemizde sesini duyurmuş olsa da Juventus veya Barcelona gibi çok daha büyük ortaklıklara imza attığı da biliniyor.2012 yılında Malta’da kurulan CHZ Coin geleceği de bu ortaklıklara bakıldığında bir hayli parlak görünüyor.

Anlık verilere bakıldığında şaunda 1 CHZ fiyatı 1,391 TL. Döviz cinsinden ise 0,181 Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chiliz token 24 saatte % 36.848 arttı.

Chiliz coin nedir? Chiliz coin yükselişi devam eder mi? Chiliz coin yorumları

Chiliz COİN NEDİR?

2018 yılında kullanıma sunulan Chiliz, spor ve eğlence odaklı bir blockchain platformudur. Malta’da kurulan ve Fransa’da da bir ofisi bulunan Chiliz, 80’den fazla ekip üyesine sahiptir. Platformun Türkiye, İspanya, Güney Kore gibi bazı ülkelerden üyeleri bulunmaktadır. Chiliz, spor ve eğlence kuruluşlarının kullanıcılarıyla etkileşime geçmesini ve bu sayede gelir elde etmesini sağlamayı hedefler.

Spor ve eğlence, salgından en çok etkilenen sektörlerden biridir, ancak NFT olarak adlandırılan kripto varlıkları olarak sunulan hayran odaklı koleksiyonlar, gelir ve yeniden canlanma açısından onlara çok ihtiyaç duyulan iyileşmeyi sağladı. Bu patlama eğilimi, ana akım medyada patladı ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerden gelen artan talebi

Chiliz , spor takımlarının ve diğer kuruluşların, topluluk içinde bir değişim aracı olarak kullanılabilecek taraftar jetonlarını oluşturmalarına olanak tanır. Önemli ortaklar arasında FC Barcelona, Paris Saint Germain ve Juventus FC gibi büyük futbol kulüpleri yer alıyor ve bunların hepsi taraftar tokenlarını yayınladı. Bu belirteçler Chiliz Borsasında takas edilebilir. Uygulama içi deneyim, kuruluşların çevrimdışı hayran kitlelerini ürünler, hediyeler ve Chiliz ekosistemindeki özel deneyimlerle etkinleştirmelerine de olanak tanır.

Chiliz; FC Barcelona, Juventus, Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Team Alliance gibi spor ve e-spor takımlarıyla ortaktır ve Socios.com adlı bir taraftar platformuna sahiptir. Socios, Chiliz blockchain altyapısını ve CHZ tokenı kullanır. Bu platformda kullanıcılar çeşitli spor takımlarını desteklemek için fan token alım-satımı yapabilirler. Aynı zamanda spor takımları kendi fan tokenını oluşturabilir.

CHZ token, Socios.com platformunda gerçekleşen işlemlerde ve platformun yeni kullanıcılar kazanması için kullanılır. Aynı zamanda Socios’un büyümesini sağlamak, güvenliğini artırmak, oy kullanmak, ekosistemi genişletmek için de CHZ gereklidir. CHZ’nin toplam arzı 8.8 milyar olarak belirtilirken dolaşımdaki arzı 5.3 milyar seviyesindedir. CHZ tokenı listeleyen borsalar; Bitexen, Binance, Upbit, Paribu, HitBTC, Bitcoin.com, Huobi, OKEx, FTX, Emirex, Gate.io, Bitfinex, UniSwap, KuCoin olarak sıralanabilir.

Yatırımcılar sahip oldukları CHZ Coin miktarına göre takımlarının gol marşlarını, forma renklerini ve bunun gibi unsurlarını seçebiliyorlar. Buna ek olarak CHZ Coin yatırımcılarının takımları ile özel etkinliklere katılma ayrıcalığına da sahip olduğu biliniyor.

Chiliz token Ethereum tabanlı ERC-20 token’i olarak bilinmekte. Socios ve Chiliz ekibi dünyanın dört bir yanından birçok önde gelen spor kulübü ile ortaklıklar imzalayıp, taraftarların Chiliz Coin kullanımı sayesinde takımlarının aldıkları kararlarda söz sahibi olabilmesini sağlıyor. Chiliz Coin Galatasaray ile yaptığı ortaklık ile ülkemizde sesini duyurmuş olsa da Juventus veya Barcelona gibi çok daha büyük ortaklıklara imzaattığı da biliniyor.2012 yılında Malta’da kurulan CHZ Coin geleceği de bu ortaklıklara bakıldığında bir hayli parlak görünüyor. Yatırımcılar sahip oldukları CHZ Coin miktarına göre takımlarının gol marşlarını, forma renklerini ve bunun gibi unsurlarını seçebiliyorlar. Buna ek olarak CHZ Coin yatırımcılarının takımları ile özel etkinliklere katılma ayrıcalığına da sahip olduğu biliniyor.Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.Şu an için Barcelona, Atletico Madrid, Paris Saint Germain, Juventus, AS Roma ve Galatasaray ekipleri Chiliz ile anlaşan kulüpler arasında yer alıyor. Chiliz’in toplam 8.888.888.888 arzı bulunduğu biliniyor. Bunun %34’lük kısmı token satışı ve ön satış ile piyasaya sürüldü. Geri kalan %20’lik kısım kullanıcı tabanının rezervi olarak saklanırken %15 stratejik satın alımlar, %15 pazarlama işlemleri %7,5 çekirdek yatırımcılar, %5 ekip ve %3 ise danışmanlık kurulu için ayrılmış durumda

Chiliz Coin Binance üzerinde yer alsa da projenin ortaklık imzaladığı takımların kripto paralarının Socios borsasında yer aldığı biliniyor. Chiliz ekibinin temel amacı ise yüzlerce takımın kripto paralarının tek bir platformda toplanması.Chiliz Coin GeleceğiCHZ Coin hakkında çok fazla yorum mevcut. Chiliz Galatasaray ile yaptığı ortaklıkla sesini duyursa da daha önce Juventus ile yapılan anlaşma projenin dünya çapında dikkat çekmesini sağlamıştı. Kripto para dünyasında her şeyin pazarlama ve kullanım alanına bağlı olduğu düşünülecek olursa, CHZ ilerleyen yıllarda değer kazanmaya devam edebilir gibi gözükmekte.CHZ coin fiyat tahmini yapmak zor olsa da bunun kullanım alanına sahip her kripto para projesi gibi üst sıralara çıkacağı düşünülebilir. Chiliz coin yorumlarına aslında e-spor alanında yapılacak olan girişimler ile bunun değerinin daha da artacak olması eklenebilir. Eğer CHZ ekibi e-spor alanında da önemli ortaklıklara imza atarsa çağa ayak uydurmuş olacaktır.

Chiliz coin nedir? Chiliz coin yükselişi devam eder mi? Chiliz coin yorumları

Chiliz COİN YÜKSELİŞ DEVAM EDER Mİ?

2018 yılında kurulan Chiliz, 30 gün öncesine kadar 0,023 dolardan işlem görüyordu. Türkiye dahil olmak üzere Malta, Fransa gibi ülkelerde lokal düzeyde çalışmalar yapan Chiliz, yaşadığı büyümeyle birlikte Türkiye’deki popülaritesini artırdı.

Geçtiğimiz gün OKEx borsasında listeleme haberlerinin ortaya çıkmasıyla tekrar yükselie geçen Chiliz (CHZ) yükselişini devam ettiriyor. Varlık günlük hareketini %20’ye yakın bir değerlenme ile devam ettiriyor. Socios.com platformunun yerel tokeni CHZ taraftar token olarak biliniyor ve birçok spor kulübü için de taraftar- takım etkileşiminde yer alıyor.OKEx borsası listeleme haberleri sonrası anlık patlamalar yaşayan Chiliz (CHZ) Haber sonrası ATH’si 0,155 dolar seviyesine ulaştı. Bu artışla beraber bir çok yatırımcı için de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. ATH seviyesine ulaştığı tarihe bakacak olursak varlık 1 haftalık süreçte %400’e yakın bir artış gördü. Bu rekor seviyenin sonrasına beklenecek bir geri çekilme yaşandı ve varlık 0,10 dolara kadar düşüş gördü. Destek seviyesi olan bu seviyeden toparlanma yaşayan varlık gün içerisinde 0,142 dolar seviyesine tekrar harekete geçti.

Chiliz (CHZ) fiyatı, haftalık bazda yüzde 99 oranında artış gördü ve 4 Mart’ta 0,11 dolara çıkarak ATH yaptı.

İki haftalık grafikte yüzde 182 değer kazanan Chiliz (CHZ), aylık bazda yüzde 359 oranında yükseldi. CHZ token, günlük grafikte yüzde 26 değer kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

550 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan CHZ, 24 saatlik zaman diliminde 965 milyon dolar seviyesinde işlem hacmi gördü.

Socios’un kripto para birimi Chiliz (CHZ), üst üste tüm zamanların rekorunu tazelemeyi başardı. Son 24 saat içerisinde %61, son 7 gün içerisinde %144, son 14 gün içerisinde %245 ve son 30 gün içerisinde %463 yükseliş elde eden CHZ, şu an tüm zamanların rekorunun keyfini çıkartıyor.

CHZ fiyatı, FTX borsasında 0,1725 dolara kadar yükselerek yeni bir rekor kırdı. Binance’teki USDT paritesindeyse 0,1732 dolar görüldü. Geçen haftanın en çok değerlenen altcoinlerinden biri olan CHZ, 7 gün içerisinde %215’ten fazla değer kazandı.

Chiliz token, ERC-20 tabanlı bir token olarak kripto para piyasasında yer almakta. Chiliz ekibi de dünyanın önde gelen spor kulüpleri ile başarılı ortaklık anlaşmalarına imza atarak onların CHZ token kullanmalarını sağlamıştır. CHZ token sahibi taraflar, takım kulüplerinin kararlarına yön vermek için CHZ ödemesi ile ağda oy verme hakkına sahip olurlar. İşte bu durum CHZ token’ın tercih edilirlik oranını yükselterek, alım taleplerinin artmasını ve gelecek için parlak bir imajı çizmesini sağlıyor.

CHZ token’ın Binance gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarının listelerinde yer almasın ona olan güveni yükseltiyor. İhtiyacı olan sabit yatırımcı topluluğunu taraftarlar ile yakalayan token’ın kripto para borsalarında erişilebilirliğini yükseltmesi ile geleceğinin daha parlak hale geldiği ifade edilebilir.

TÜRKİYE’DE Chiliz COİN

Uzmanların CHZ yorumlarına bakıldığında ise sadece futbol değil neredeyse bütün spor camiasını hedef kitle haline getirmiş CHZ’nin büyümesi için daha çok potansiyel var gibi gözüküyor. Chiliz ekosisteminin büyük bir kısmının Türkiye tabanlı olması ise projenin daha fazla ilgi çekmesini sağlıyor.

Galatasaray, Trabzonspor gibi kulüplerle iş birliği yapan Chiliz, geçen hafta UFC dünyasına adım attı. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, aynı hafta içerisinde yaptığı paylaşımla şirketin ABD’ye açılmak için 50 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi.

CoinmarketCap verilerine göre CHZ fiyatı bugün 0,14 dolara kadar ulaştı ve o seviyeden yaklaşık %13 geride. CHZ fiyatını bu seviyeye çeken temel sebep ise Chiliz ekosisteminin her geçen gün büyümesi ve yeni takımlarla anlaşmalar imzalanması.

Kısa süre önce Göztepe Spor Kulübü ile de ortaklık imzalayan Chiliz, devamlı olarak büyümeye devam ediyor. CHZ fiyatının yükselişinin arkasındaki asıl sebep ise ABD’ye yapılan 50 milyon dolarlık stratejik yatırım ve genişleme haberi oldu. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus konu hakkında yaptığı açıklamada New York içerisinde bir ofis kurulduğunu bile doğrula.

Hali hazırda İstanbul içerisinde de bir ofise sahip olan Chiliz’in 2021 yılına oldukça ses getiren ortaklıklar ile girdiği bilinen bir gerçek. Tabii ki Chiliz’in OKEx kripto para borsası tarafından listelenmesi ve binlerce dolarlık CHZ dağıtılacak olması da bunun basında yer edinmesini sağladı. Socios platformunda diğer taraftar tokenleri ile işlem çiftine sahip olan CHZ, bütün bu haberler ve yeni ortaklıklar ile değerini katladıkça katladı.

Kripto para birimlerinde yaşanan fiyat artışlarının ardından piyasa değeri sıralamasında da değişikliklerin olduğu görülüyor. Ancak bu değişiklikler içinde en çok dikkat çekeni Cardano (ADA), Chiliz (CHZ), AVAX ve XVG arasında yaşanıyor.

Chiliz coin nedir? Chiliz coin yükselişi devam eder mi? Chiliz coin yorumları

CHZ Coin Geleceği Ne Olur? CHZ Fiyat Tahmini

Analistler CHZ’nin fiyat grafiğinin başarılı artışa 2021 yılı içinde şahit olacağını belirtiyorlar. Büyüme potansiyeli yüksek görülen CHZ için analistler 2021 senesi sonuna kadar 2 dolarlık fiyat değerine yükseliş beklentisi içindeler. Bu yorum kapsamında CHZ’yi 2021 yılında piyasada altcoin fiyat dengelerini değiştirecek olan token birimleri arasında gördüklerini ifade ediyorlar.

Chiliz ekibi 2021 başından buyan oldukça ses getiren ortaklıklara imza atmıştır. Aynı zamanda OKex kripto para borsası tarafından listelenmiş ve bu dönemde CHZ dağıtımı ile yatırımcılar tarafından adının daha iyi duyulmasını etkili bir reklam ile sağlamıştır.

Chiliz ekosisteminin aynı zamanda Türkiye tabanlı yapısının önde olması, Türk kripto para yatırımcılarının ve takım taraftarlarının bu alana yüksek oranda yönelmesine sebep oluyor. Tüm bu faktörler ve tek bir takımı değil tüm futbol kulüplerini hedef kitle alarak ortaklık sözleşmelerini yapması onun geleceğinin parlak görülmesine sebep oluyor.

Bir şekilde dahil olmaya devam ediyor ve yapılan son açıklamalara göre platform artık Amerika Birleşik Devletleri futbolunda da rol sahibi olmaya hazırlanıyor. Son açıklamalarda Chiliz’in ABD’de 50 milyon dolarlık bir yatırım yapacağı belirtildi.

Şirketin CEO’su Alexandre Dreyfus konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, küresel olarak büyüme planlarında ABD’nin büyük bir rol oynadığını ve bu nedenle, ABD sporunun beş büyük önde gelen üyesi ile taraftar token’ları başlatmak için New York’ta bir ofis açtıklarını dile getirdi.

Chiliz 0,0549 dolar bandından yükseliş hareketini başlattı ve 24 saat içinde oldukça iyi bir tablo çizdi. Ancak şu anda piyasada stabil bir tablo hakim görünüyor ve her ne kadar pozitif gelişmeler fiyatı etkilemiş olsa da bir süre sonra CHZ’nin piyasaya ayak uydurması bekleniyor.

Dolayısıyla ABD haberinin etkisi devam ederse CHZ’nin 0,08 dolara doğru hareket edebileceği düşünülüyor. Ama CHZ piyasaya ayak uydurursa fiyat 0,07 doların altını önümüzdeki saatlerde görebilir.

CHZ Coin Yorumları

Diğer coinlerde batanlar gelmiş tecrübe konuşturuyor her coin aynı değil gençler sakin olun, üstten girdim diyen kalsa pişman etmez birkaç gün önce yaşadık gördük . Panik satışı genelde kaybettirir.

Bence 15 tl bile olur hele bi pandemi bitsin spor musabakalari rahata kavussun siz ozaman gorun

Düşer düşer düşer diye bekliyorum sabahtır alıcam hep çıktı. 1.3550den aldım sonumuz hayrolsun

Sabır et yükselir sabırsızlık eder satarsan zarar edersin. Haftasonu sabırsız olanlar aglıyordular. Şimdi sattıklarına pişmanşar sende pişman olm

Investing şu yorum olayını artık sonlandırsa ne güzel olur ya

CHZ Coin hakkında çok fazla yorum mevcut. Chiliz Galatasaray ile yaptığı ortaklıkla sesini duyursa da daha önce Juventus ile yapılan anlaşma projenin dünya çapında dikkat çekmesini sağlamıştı. Kripto para dünyasında her şeyin pazarlama ve kullanım alanına bağlı olduğu düşünülecek olursa, CHZ ilerleyen yıllarda değer kazanmaya devam edebilir gibi gözükmekte.

Gerçekleri görün , paranızın çalınmasına engel olun. Yθuu.tube a ” Kaldıraçlı gonjo hilesi ” yazın karşınıza çıkan turuncu videoda Kaldıraçlı işlem hileleri yazısı var o videθoyu izleyin gözlerinize inanamayacaksınız.Kripto paralarda yapılan hilelere şaştım kaldım.Sadece izleyin nasıl kandırıldığımızı ve paramızı nasıl çaldıklarını açıkça anlatmışlar.

Arkadaşlar satmayın derim. Uzun vade düşünün kar edersiz.

galatasaray, juventus, psg, roma , atletico madrid gibi devlerle anlaşmalar yaparak taraftarların kulüpleri ile olan bağını ve kulüp kararları üzerinde olan etkilerini artırmayı vaadeden socios.com’un teknoloji sağlayıcısıdır.

5 maddede Chiliz (CHZ)

Chiliz, özellikle spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan, CHZ kısaltmasına sahip bir kripto para birimidir. CHZ, Socios.com platformunun hizmet token’ıdır.

1. Ne zaman ve kim tarafından kuruldu?
Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından 14 Şubat 2018’de piyasaya sürüldü ve ilk coin arzı 30 Haziran 2018’de son buldu.

2. CHZ’nin altyapısı
CHZ, Ethereum ağı üzerinde oluşturulan bir ERC-20 token’ı. CHZ, taraftar token’ları satın almak için kullanılabiliyor.

3. Kullanıcılarına ne vadediyor?
Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, Atletico Madrid, Roma, Galatasaray, Trabzonspor gibi kulüplerle ortaklık kuran Chiliz’in hedefi spor ve e-spor taraftarları ile kulüpler arasındaki bağlantı kurmak ve taraftarların kulüp kararlarında söz hakkı olmasını sağlamak. Chiliz ile kulübün forma ve ürünlerinin tasarımlarından en iyi oyuncunun kim seçileceğine ve hazırlık maçlarının yerlerine kadar pek çok konuda taraftarlar söz sahibi olabiliyor.

4. CHZ’nin madenciliği yapılıyor mu?
Bir hizmet token’ı olan CHZ’nin madenciliği yapılmıyor.

5. En düşük ve en yüksek fiyat ile toplam arz
Toplam arzı 8.888.888.888 CHZ olan kripto paranın dolaşımdaki arzı 4.916.402.861 CHZ. CHZ’nin Eylül 2020’ye kadarki süreçte en düşük fiyatı 27 Eylül 2019’da 0,030543 TL iken en yüksek fiyatı 18 Ağustos 2020’de 0,168255 TL olarak belirlendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.