Chelsea’den Faşist Taraftarına İbretlik Ceza!

Premier Lig maçında rakip takımın siyahi oyuncusuna küçük düşürücü ifadeler kullanan taraftar ömür boyu maça girememe cezası aldı.
Takip et
Chelsea’den Faşist Taraftarına İbretlik Ceza!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’de zaman zaman hortlayan ırkçılık, ülke futbolunun en büyük sorunlarından biri. Son örnek geçen sezon oynanan Chelsea-M.City karşılaşmasında yaşanmıştı. City’de top koşturan siyahi yıldız Sterling, küçük düşürücü ifadelere maruz kalmıştı. Kendi taraftarının yaptığı ırkçı yorumlara sessiz kalmayan Londra kulübü örnek olacak bir ceza uygulamasına gitti.

Dünya devi kulüpten yapılan açıklamaya göre taraftarın ömür boyu statlarına girişi yasaklandı ve bu bilgi elektronik bilet sistemine yüklendi. Kulüp yönetimi aynı olayda daha hafif ifadeler kullanan 5 taraftarını da 1 yıl ila 2 yıl arasında değişen cezalarla stadından uzaklaştırma kararı aldı. Bu taraftarların ırkçılık yapmadığı, tehdit edici ve küçük düşürücü ifadeler kullandığı belirtildi.

BAZI YERLERDE IRKÇILIK DEVAM EDİYOR

Yaşanan çirkin olayın ardından taraflı tarafsız tüm futbol severler Jameika asıllı futbolcuya sahip çıkmıştı. Sosyal medyada da gündem olan olayın ardından İngiliz futbol kamuoyu tek yürek olmuş ve ülkelerinde ırkçılığa asla geçit vermeyeceklerini belirtmişti. Buna rağmen bazı özel bölgelerde ciddi ırkçılık tehlikesi olduğu ve siyahi İngilizlere ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıldığı biliniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.