Charlie D’Amelio, ilk TikTok milyarderi olacak!

En yeni sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’ın ve TikTok ünlülerinin durdurulamayan yükselişi bir araştırma ile gözler önüne serildi. Yeni yapılan incelemeye göre geleceğin milyarderleri TikTok yıldızları arasından çıkacak.
Takip et
Charlie D’Amelio, ilk TikTok milyarderi olacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ülkemizde de sevilerek kullanılan TikTok, öbür sosyal medya uygulamalarına göre daha yeni. 2016 senesinde piyasaya sürülen TikTok’tan yeni yapılan bir incelemeye göre geleceğin milyarderleri çıkacak.

TikTok’un rekorlar kıran kullanıcılarından 6 yaşındaki Charlie D’Amelio, sosyal medyadan yaptığı marka paylaşımları için post başına 46,532 pound (ortalama 478 bin TL) talep ediyor. Genç kızın 2033 senesine kadar 1 milyar pound kazanması düşünülüyor.

TIKTOK’TA NELER OLUYOR?

İlk olarak Ekim 2016’da piyasaya sürülen video paylaşım uygulaması, kullanıcıların dans ederken, şarkı söylerken, oyunculuk yaparken, sihirbazlık numaralar yaparken yahut yaşamla alakalı tavsiyelerde bulunurken kendilerinin kısa videolarını paylaşıyorlar.

Charlie D’Amelio, ilk TikTok milyarderi olacak!

Araştırmacılar, bir “TikTok para hesaplayıcısı” kullanarak, platformun en çok takip edilen bazı kullanıcılarının kazanç potansiyelini gözden geçirdiler.

Daha sonra, senede yaklaşık yalnızca beş sponsorlu gönderi yayınlarlarsa, her birinin ilk bir milyarını kazanmasının kaç sene süreceğini hesapladılar.

ZİRVEDE CHARLIE D’AMELIO VAR

100 milyondan fazla TikTok takipçisi olan Charlie D’Amelio zirveye çıktı. Şuana kadar 1.748 gönderi paylaştı, bu yüzden bir milyara ulaşması için önümüzdeki 12 sene içinde 21.491 gönderi yapması gerekecek ve nihayet 2033’te 28 yaşındayken milyarder statüsü kazanacak.

Charlie’yi yakından takip eden Addison Rae, 37 yaşındayken 1 milyarı kazanması için 30.407 gönderi daha paylaşması gerekecek.

Esnada 31 yaşındaki Zach King var. Sihir numaraları sergileyen TikToker’in şu anda sadece 260 yayını var ve bu sayıyı 41.044 artırarak milyarder olabilir.

Dördüncü esnada, önümüzdeki 23 sene içinde 1 milyarı bulması için 41.188 gönderi paylaşması gereken Bella Poarch var. Beşinci esnada ise Spencer X isimli TikTok’er yer alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.