‘Change’ çetesine operasyon! Polis aylarca takip etti

Ankara'da hasarlı otomobillerin motor ve şasi numaralarını, haciz ve yakalama kaydı bulunan veya yasa dışı yollarla ülkeye sokulan otomobillerle değiştirip (change) satan çete, polis operasyonuyla çökertildi. Operasyonda 5 kişi gözaltına alınırken, change edildiği tespit edilen 13 otomobile el konuldu.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Daire Başkanlığı ekipleri, change taktiği ile piyasaya sürülen otomobillerle alakalı araştırma başlattı. Tamir edilemeyecek boyutta hasarlı arabaların motor ve şasi numaralarını, haciz ve yakalama kaydı bulunan yahut kanun dışı yollarla ülkeye sokulan otomobillerle değiştiren çete takibe alındı. 5 ay süren teknik ve fiziki takip neticesi zanlılar D.Y., E.A., G.O., M.Ç. ve T.K. belirlendi. 5 kişi eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı.

KRİMİNAL İNCELEME İLE TESPİT EDİLDİ

Change yapıldığı düşünülen 28 araba, mahkeme kararı doğrultusunda el konularak kriminal polis laboratuvarında araştırmaya alındı. 13 arabanın motor ve şasi numaralarının değiştirilerek piyasaya sürüldüğü belirlendi. Zanlıların, hasarlı arabaların motor ve şasi numaralarını, haciz ve yakalama kaydı bulunan yahut kanun dışı yollarla getirilen otomobillerle değiştirdiği saptandı. Orijinal olduğu tespit edilen arabalar ise sahiplerine geri iade edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 5 kişi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı