Cezaevinden vatandaşa cep telefonuyla dolandırıcılık!

İngiltere’de bir çöpçatanlık sitesi üstünden özellikle yaşlı kadınları tercih ederek dolandıran 20 yaşlardaki genç yaşadıklarını anlattı. Şiddet suçundan hapishanede olan ve kaçak soktuğu telefonla kadınları ağına düşüren genç, bir kadından 10 bin sterlin (ortalama 100 bin lira) aldığını ifade etti.
Takip et
Cezaevinden vatandaşa cep telefonuyla dolandırıcılık!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cezaevinde yatan Jamie, sakladığı bir kaçak cep telefonuyla kendisinden daha yaşlı ve aşk arayan kadınları dolandırarak para kazandı. Geçtiğimiz günlerde salıverilen 20’li yaşların başındaki genç, yaptıklarını ve yaşadıklarını anlattı.

Bu dolandırıcılığı tekrar yapmayacağını belirten genç adam, kullandığı yöntemleri ifşa edip, diğerlerini uyararak nedamet getirmek istediğini söyledi.

“BİR KADINDAN 10 BİN STERLİN ALDIM”

Jamie “Biraz son çare gibiydi. Ne kadar kolay olduğunu görmüştüm” diyor ve ekledi:

“Bir kadından aldığım en yüksek para 10 bin sterlindi. Her hafta bana 100, 200 sterlin yolluyordu. Ismini unuttum, bunu bir ilişki olarak görmüyordum. Bu bir işti.”

HİÇ DOLANDIRICILIKTAN CEZA ALMADI

Jamie, kurbanlarının ihbarından sonra hesaplarının bloke edildiğini ama dolandırıcılıktan hiç ceza almadığını söyledi. İnsanlara kendileriyle temas eden ve para isteyen çok daha genç ya da ‘daha yakışıklı’ erkeklere dikkat etmelerini söyledi.

KADINLAR BAĞLANTIYI KOPARMAMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORLAR

Jamie çöpçatan uygulamalarında yalnız olduğunu ve diğerlerinden pek alaka görmediğini düşündüklerini bulmaya çalışarak hedeflerini seçtiğini anlatıyor. Teorisine göre bu şekilde kadınlar, bağlantıyı kopartmamak için ‘her şeyi yapmaya’ daha eğilimli oluyor.

“BAŞTA KENDİMİ AĞIRDAN SATIYORDUM”

Gerçek fotoğraflarını kullandığını anlatan Jamie, görünüşünün kurbanlarını ağına düşürmeye yardımcı olduğuna inanarak, “Daha yaşlı kadınları tercih edip, çaresizlik arıyordum. Anahtar kelimeler ‘Yalnızca mutluluk istiyorum” yahut bunun gibi şeyler olurdu. Başta kendimi ağırdan satardım, cevap verirse, fotoğraflarıma alaka gösterdiğini anlardım. Ondan sonra oyunumu oynamaya başlar, ‘Seninle çocuğum olsun istiyorum’ gibi rüyalar satardım. Bana aşık olana kadar işitmek istediği her şeyi söylerdim.” ifadelerinde bulundu.

ŞİDDET SUÇUNDAN HAPİSTE OLDUĞUNU SÖYLEMEMİŞ

Jamie, kurbanı kendisine duygusal olarak bağlanana dek, hapiste olduğunu açık etmediğini söyledi. Bunu söylemeden önce kadınlarla aylarca mesajlaştığını kaydediyor. Söylediğinde de hapse girme sebebinin bir şiddet suçu değil, trafik suçları olduğunu anlattığını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.