Cezaevinden İzinli Çıktı, Haliti’i Öldürdü

Taksim’de yaşanan ve 23 yaşındaki üniversite öğrencisi olan Halit Ayar’ı öldüren suçlular yakalandı. Emrah Y.’nin cezaevinden özel izinle çıktığı bildirildi. Her iki suçlunun da sabıkasında birçok suç bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Taksim’de meydana gelen olayda hayatını yitiren Halit Ayar’ın cenaze namazı Sarıyer Emirgan Camii’nde kılındı. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden yeni mezun olan Halit Ayar’ın, bir arkadaşının eğitim için Kanada’ya gidişini kutlamak için Taksim’de bulundukları belirtildi. Eğlencenin ardından Tünel Tramvay Durağı’nda bankta oturan Halit Ayar ve Sinan Nalçacı’nın yanına zanlılar Emrah Y. ve Erkan K. gelerek para ve alkol istediler. İstediklerini alamayan iki saldırgan kırık şişe parçaları ve bıçakla Halit Ayar ve Sinan Nalçacı’ya saldırdı. Halit Ayar aldığı bıçak darbesi ile olay yerinde hayatını kaybederken, Sinan Nalçacı hafif şekilde yaralandı.

Cezaevinden İzinli Çıktı, Haliti’i Öldürdü

“LÜTFEN SESSİZ KALMAYIN”

Halit Ayar’ın kardeşi olan Pelin Ayar sosyal medya üzerinden olay sonrası paylaşımda bulundu. Pelin Ayar üzüntüsünü “Abim daha hastaneye kaldırılmadan olay yerinde öldü. Abime 6 kere saplandı o bıçak. Katili kayıp. Lütfen sessiz kalmayın.” ifadeleri ile gösterdi.

SABIKALARI KABARIK

Olay yeri ekiplerince incelenen kamera kayıtları sonrası iki zanlının adresleri tespit edildi. Yakalanan zanlılar sorgulanmak üzere Emniyete götürüldü. Zanlılardan Emrah Y.’nin gasp suçundan dolayı 10 yıl hapis cezası aldığı ve kaldığı Kırklareli Cezaevi’nden özel bir sebepten dolayı izin alarak çıktığı ve suçu da izinli olduğu sırada işlediği belirtildi. Emrah Y.’nin 21, Erkan K’nin ise 19 ayrı suçtan kaydının olduğu ortaya çıktı. Emrah Y. Emniyetteki sorgusunda cezaevinden izinli çıktığını belirttiği ve “Arkadaşım Erkan’la Taksim’e bir bara eğlenmeye gittik. Paramız bitmişti. Durakta gençleri gördük. Bize iki bira almalarını istedik. ‘Biz niye bira alalım’ dediler. Bunun üzerine, ‘O zaman para verin, biz kendimiz alalım’ dedik. Buna da karşı çıkınca aramızda tartışma çıktı. Tartışma sırasında bıçağımı çıkartarak salladım” dediği öne sürüldü.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı