Cezaevinden çıkar çıkmaz eski sevgilisine kezzaplı Bergen tehdidi

Suç örgütü kurma iddiası ile hakkında 119 sene hapis cezası istenen Emirhan Döner (32), cezaevinden çıkar çıkmaz eski sevgilisi Şenay Şentürk’e giderek tehditler savurdu. Döner, eski sevgilisini Bergen gibi yüzüne kezzap atmakla tehdit etti.
Takip et
Cezaevinden çıkar çıkmaz eski sevgilisine kezzaplı Bergen tehdidi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçen sene ‘Döner Kardeşler’ ismindeki suç örgütüne yönelik operasyonu sonrası 12’si tutuklu 28 kişi ile ilgili dava açılmıştı. Anılan davada kendisi 119 seneye kadar, ağabeyi Turhan Döner ise 105 seneye kadar hapis istemi ile yargılanan Emirhan Döner bu defa yeni bir soruşturma ile gündemde.

Emirhan Döner, Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı dosyadan geçen 17 Şubat’ta tahliye oldu. Döner, cezaevinden çıktığı gibi, aynı dosya kapsamında yargılanan eski sevgilisi Şenay Şentürk’ün, kızları ile yaşadığı eve gitti. Döner, tutuklu bulunduğu süreçte cezaevine telefon sokmadığı gibi, suç örgütü hakkında bildiklerini emniyete ve mahkemeye anlatacağını öğrendiği Şentürk’ü evinde darp etmeye başladı.

ZORLA 36 BİN LİRASINI ALDI

Soruşturma dosyasında yer verilen bilgilere göre Şentürk, 3 yaşındaki kızının gözleri önünde saatlerce darp edildi. Şentürk ifadesinde şu şekilde konuştu: “Emirhan Döner, başıma yumruk attı, boğazımı sıktı. Bu kişi bana, ‘Sende silinmeyecek izler bırakır, kızını elinden alır seni de yaşatmam’ şeklinde konuştu. Banka şifrelerimi alarak kızım için biriktirdiğim 36 bin 500 lirayı, ailesine ait Sizinki E-Ticaret adlı firmaya gönderdi. Gene 5 bin lirayı da silah alımı için S.S. adlı bir kişiye gönderdi. Bu kişi, bir müddet önce de bana kredi çektirerek 76 bin lirayı, yengesi B. Döner’in hesabına göndertti. Kredi borcu da üzerime kaldı” şeklinde konuştu.

Şentürk’ün başvurusu üstüne Büyükçekmece Aile Mahkemesi, Döner ile ilgili 3 ay uzaklaştırma kararı verdi. Şentürk’ün başvurusu üstüne Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da, Emirhan Döner ve kardeşi Recep Döner ile ilgili, ‘gasp’, ‘tehdit’, ‘darp’ ve ‘hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı. Şenay Şentürk, savcılık müracaatında “Emirhan Döner beni tetikçilerine vurdurmak için plan yapıyor” diye, Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 28 isim arasında yer verilen Hasan Hüseyin Özaslan ile Yunus Tatlı’nın kendisini devamlı tehdit ettiklerini belirtti.

‘HER TÜRLÜ ZARARI VEREBİLİRLER’

Döner, sosyal medya üstünde 14 Ağustos 1989’da hayatını kaybeden Bergen’in bir fotoğrafını paylaştı. “Benim sonum da Bergen gibi yapılmak isteniyor” diyen Şentürk, “Bir kadının, yüzü ile tehdit edilmesi kadar ağır bir vaziyet olamaz. O paylaşımı gördüğüm günden beri ağlıyorum. Bana yahut kızıma her türlü zararı verebilecek güçteler” diyerek konuştu. Eşi Halis Serbes’in, yüzüne kezzap attırması sonrası bir gözü kör olan Bergen, boşandığı eşi tarafından Adana Pozantı’da bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.