Ceza Alan Sosyal Medya Devinin Hisseleri Çakıldı

Veri ihlali nedeniyle para cezası alan Facebook, borsada kan kaybetmeye devam ediyor. Cezanın onaylanmasının ardından dev sosyal medya ağı, 6 milyar doların üzerinde bir kayıp yaşadı.

Son dönemlerde üyelerinin gizliliği ihlal ettiği haberleri ile gündeme gelen Facebook, borsada ağır kayıplar yaşamaya başladı. Verilen cezanın onaylanmasının ardından hisseleri düşüşe geçen dev sosyal medya ağı, 6 milyar doların üzerinde bir kayıp yaşadı.


Yakın zamanda kendine ait para birimini piyasaya sürmeye hazırlanan ve bu sebeple başta ABD Başkanı Trump olmak üzere bazı ekonomi çevrelerinin hedefi haline gelen Facebook, aldığı ceza sonrası borsada ağır kayıp yaşamaya başladı. Gizliliği ihlal ettiği haberleri ile gündemden düşmeyen dev sosyal medya ağı, aldığı cezanın yarattığı olumsuz hava ile kısa sürede 6 milyar dolar eridi. Güncel değeri 580 milyar dolar olan Facebook’un uyarıları dikkate almaması durumunda önümüzdeki günlerde yeni cezalarla karşı karşıya kalması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre Facebook; geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 29 artırmıştı. Bu haber, borsada olumlu bir hava yaratarak hisseleri uçuşa geçirmişti.

YENİ BİR SİSTEM ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Öte yandan geliştirdiği yapay zeka ile kişinin bulunduğu adresin saniyeler içinde bulunmasını sağlayacak sistem üzerine çalışan Facebook, detaylı bir dünya haritası çıkartmaya hazırlanıyor. Dünyanın keşfedilmemiş noktalarını da kapsayacak sistemin önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Facebook’un bu girişimi, teknoloji çevrelerinde büyük heyecan yarattı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı