Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

Ceylan, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programının bu haftaki konukları arasında yer alıyor. Şarkıcı Ceylan'ın yaşamı ise izleyiciler tarafından merak ediliyor. Ceylan, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programının bu haftaki konukları arasında yer alıyor. Şarkıcı Ceylan'ın yaşamı ise izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Ceylan kimdir ve kaç yaşında?
Takip et
Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarih: 26 Haziran 1974

Doğum yeri: İstanbul Fındıkzade’de doğdu. Aslen Tuncelilidir.

Eğitimi: İlkokul

Çocukları: Melodi Bozkurt, Yiğitcan Gürgen

Boyu-kilosu: 1,50 m, 48 kg

Zaza asıllı Türk halk müziği ve arabesk müzik sanatçısı

Babası Ahmet Avcı Tuncelili, annesi Bayburtludur.  Babası Ahmet Avcı sahnelerde ve düğünlerde saz çalan biri idi. Ceylan,10 yaşında iken 1984 yılında şarkıcılığa başlamıştır.

Çocukluğu Almanya‘da geçti, 7 yaşındayken Almanya’da babası ile birlikte düğün salonlarında şarkı söyledi. 1983 yılında girdiği bir müzik yarışmasında birinciliği kazandı. 1984 senesinde Türkiye’ye döndüler. 10 yaşındayken ilk albümünü yaptığında herkes onu küçük “Küçük Ceylan” olarak tanıdı.

1986 yılında yapılan “Seni Sevmeyen Ölsün” adlı albümü 1.300.000 satış rakamına ulaşarak, ülkemizde kırılması zor bir rekora ulaştı.

İlk sahne deneyimini daha yedi yaşında Almanya’da babası ile birlikte düğün salonlarında yaşadı.

Sanatçı birçok albüm çıkarmış, birçok da sinema filminde rol almıştır. “Seni Sevmeyen Ölsün” albümü 1,3 milyon satış rakamına ulaşmayı başarırken, “Ah Gönlüm” albümü Mü-yap tarafından altın plak ile ödüllendirilmiştir. Kral TV tarafından iki kere En İyi Kadın THM sanatçısı seçilmiştir.

6 yaşında iken anne ve babası ile gezmeye giderken bile arabanın arkasında namaz kıldığını, hayatı boyunca 4 kez umreye gittiğini belirtmiştir. İçki içmediğini geçmiş dönemlerde ara sıra içmiş olsada günümüzde tamamen bıraktığını açıklamıştır.

Bugüne kadar belki 50-60 kez ev değişikliği yapan Ceylan İstanbul’un kendisini çok yorduğunu, artık Bodrum’a taşınıp yaşantısını orada sürdürmek istediğini dile getirmiştir.

CEYLAN’IN YAŞADIĞI ZOR ZAMANLAR

Yeşilçam’ın Küçük Ceylan’ı Ceylan Avcı’nın yaşam öyküsü 26 Haziran 1974’te Tunceli’de başladı. Onun hayatı da aslında oynadığı arabesk filmleri, söylediği ağdalı şarkıları aratmayacak türden. Küçük yaşta halasının oğluyla evlilik yapar Ceylan. Henüz 16 yaşındadır… 9 ay sonra da Melodi adlı bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Kendisi de çocuktu ama bir çocuk sahibiydi artık.

Ancak bu evlilik Avcı ailesinin sonu oldu. Sahne dünyasında saz çalarak para kazanan, daha sonra kızı sayesinde zengin olan baba Ahmet Avcı, kızının servetini yeni kocasına kaptırdı. Plak şirketi battı. Parasız kalan Ahmet Bey biraz para kazanabilmek uğruna, karısının pasaportunu satmaya kalkarken yakalandı.

Ceylan bir yıl sonra boşandı. Yakınlarının söylediğine göre bekarlık ona yaramadı. Her gece bir barda sabahlayan Ceylan’ın sarhoş haliyle çekilen fotoğraflarının altında şu soru vardı: “Ceylan nereye gidiyor?” Yakınlarının yorumu da acıklıydı: “Gece yalnız başına barlara gidip sabah geliyor. Ne olacak bu kızın sonu?” Ceylan bunalımdaydı. Bundan sonra kendisine sık sık sevgili buldu. İki sevgilisiyle imam nikahı kıydırdı.

1995’te aşık olduğu Yıldıray Gürgen, Ceylan için eşini terk etti. İmam nikahıyla evlendiler. Daha sonra Yıldıray adında bir oğulları dünyaya geldi. Ama Gürgen’in babası bebeğin oğlundan olmadığını söyleyince imam nikahlı sevgililer ayrıldılar. Gencecik yaşında 4 evlilik yapan Ceylan, “hayatımın erkeğini bulamadım” diyerek bunalıma girer. O sırada ablası Nazan ona bir haber verir: Şu an hapiste olan Yaşar Öz var ya, sana hasta oluyormuş. Seninle tanışmak istiyor,” der. Ceylan’ın cevabı aynen şöyledir: “Çok memnun olurum. Hatırladığım kadarıyla Yaşar Öz hoş bir adamdı.”

Ceylan’ın karmaşık özel hayatı bu ilişkiyle bir kez daha basına taşınır.

Ceylan şimdilerde 35 yaşında bir yetişkin ve artık arabesk değil arabesk motifler de içeren halk müziği şarkıları seslendiriyor. Her yeni albümü için yaptığı birbirinden çarpıcı imaj değişiklikleriyle konuşuluyor.

CEYLAN’IN KARDEŞİ VAR MI?

Nalan ve Nazan Avcı adında ikiz ablası vardır. Nazan Avcı da ses sanatçıdır. Nalan Avcı ise sosyal medyada eşiyle ilgili davalarla gündeme gelmiştir.

Nazan Avcı’nın kızı Nazlıcan Arkan hayatını kaybetti.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlarCeylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN’IN KARDEŞLERİ HAKKINDA DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ.

CEYLAN’IN YEĞENİ NEDEN VEFAT ETTİ? NAZLICAN ARKAN KAÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ?

Türkücü Ceylan’ın yeğeni Nazlıcan Arkan, aralık ayının başında rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Pankreas iltihabı teşhisi konulan Nazlıcan yoğun bakıma alınmıştı.

Pankreas iltihabı teşhisi konulan ve tedavisi sürerken hastanede hayatını kaybeden 25 yaşındaki Nazlıcan Arkan’ın cenaze töreni yapıldı.

Cenazeye sanatçı Ceylan, oyuncu Berdan Mardini, Alişan ve Arkan’ın ailesi katıldı. Ceylan yeğenini gözyaşları içinde uğurladı. Ünlü Türkücü Ceylan’ın yeğeni Nazlıcan Arkan dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Arkan, geçtiğimiz kasım ayından bu yana pankreas iltihabı nedeniyle kaldırıldığı Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu. 25 yaşındaki Arkan’ın cenazesi Büyükçekmece Kuba Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Tüyap Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN AVCI SOSYAL MEDYA HESABI?

ceylanmuzik 420 bin takipçi

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN’IN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

47 yaşında olan şarkıcı Ceylan Avcı’nın 2 çocuğu var. Kızı Melodi halasının oğlu Erhan Bozkurt ile yaptığı ilk evlilikten dünyaya geldi. Ceylan oğlu Yiğitcan Gürgen’ı ise evlilik dışı dünyaya getirdi. İlk eşinden boşandıktan sonra Yıldıray Gürgen isimli bir kişiyle imam nikahıyla yaşamaya başladı. Bu ilişkiden hamile kalan Ceylan 1995 yılında oğlu Yiğitcan’ı kucağına aldı. Ceylan, oğlunun babasıyla hiç nikah masasına oturmadı. Yiğitcan Gürgen 26 yaşında

Ünlü türkücü bu sefer de herkesten sakladığı oğlu Yiğit’le bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafa “Aslan oğlum Yiğitim benim iyiki varsın seni çook seviyorum annem” notunu düştü. Sosyal medyayı aktif kullanan türkücünün fotoğrafı, kısa sürede 20 bine yakın beğeni aldı.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN’IN ÇOCUKLARI HAKKINDA DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ.

TÜRKÜCÜ CEYLAN’IN KIZI MELODİ BOZKURT KİMDİR, EĞİTİMİ NE?

Ceylan’ın ilk eşi Erhan Bozkurt’tan olan 21 yaşındaki Melodi’nin annesinden farklı bir yol izlediği ve “iktisatçı” olmaya karar verdiği biliniyor.

Melodi annesi gibi şarkı ve türkü söylemeyi de seviyor.

Şarkıcı Ceylan’ın Erhan Bozkurt ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Melodi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 2015 yılında dereceyle mezun oldu. Yurtdışında master eğitimi alan Bozkurt, profesyonel dans eğitimleri de görüyor.

Melodi Bozkurt da annesi gibi estetik ameliyatla farklı bir hale gelmiştir.

Melodi’nin Instagram hesabı bozkurtmelodi’dir.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

KÜÇÜK CEYLAN (AVCI) KAÇ DEFA EVLENDİ?

CEYLAN’IN EVLİLİKLERİ HAKKINDA DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ.

Küçük yaşta ünlü olan Ceylan, özel hayatıyla hep sansasyon yarattı.

Ceylan 4 defa resmi nikahla evlendi. Fakat oğlunun babasıyla evlenmedi.

1.eşi: 1991 yılında Halasının oğlu Erhan Bozkurt ile evlendi. Bir sene sonra boşandı. Melodi (d.1992) adlı kızı vardır.

1995 yılında imam nikahı ile birlikte olduğu Yıldıray Gürgen’den Yiğitcan (d.1995) adında bir oğlu vardır.

2.eşi:2000 yılında İbrahim Tatlıses‘in ilk eşinden olan oğlu Ahmet Tatlı ile evlendi. Boşandı.

3.eşi: 2006 yılında türkücü Murat Kurşun ile evlendi. 2007 yılında boşandı.

4.eşi: 20 Eylül 2011 tarihinde Araba galericisi Güncal Tanören ile yaptı. 19 Ekim 2012 tarihinde 4. Eşinden de boşandı.

CEYLAN’IN İLK EŞİ ERHAN BOZKURT KİMDİR?

Ceylan’ın ilk eşi ve kızı Melodi’nin babası kuzeniydi.

1991 yılında Halasının oğlu Erhan Bozkurt ile Almanya’da evlenen Ceylan’ın ilk evliliği çok uzun sürmedi

Evliliği sadece 1 yıl süren Ceylan 1992 yılında boşandı.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN’IN İKİNİ EŞİ AHMET TATLI KİMDİR?

Ceylan bir kez daha nikah masasına oturduğunda aradan 9 yıl geçmişti. Bu kez evlendiği kişi İbrahim Tatlıses’in oğlu Ahmet Tatlı oldu. İbrahim Tatlıses’in gelini olduğu yıllarda kısa sürdü. Ceylan ikinci eşi Ahmet Tatlı’dan 2002 senesinde boşandı. Ceylan’ın bu evlilikten çocuğu olmadı.

Ahmet Tatlıses olarak da bilinen, İmparator İbrahim Tatlıses’in büyük oğlu, 2008 yılında Tülay Koçak ile nikah masasına oturmuştu. Anne Adalet Durak’ın Ahmet Tatlı dışında, Gülden ve Gülşen adında da iki kızı bulunuyor

AHMET TATLI HAKKINDA DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN’IN ÜÇÜNCÜ EŞİ MURAT KURŞUN KİMDİR?

Ceylan boşandıktan 4 yıl sonra bu kez meslektaşı ile evlendi. Yeni eşi Murat Kurşun türkücülük yapıyordu. 2006 yılında evlenen Ceylan yine kısa bir sürede boşanmanın yolunu tuttu. Bu evliliği sadece 1 yıl sürdü ve 2007 yılında boşandı. Murat Kurşun, bir konser sırasında herkesin gözü önünde Ceylan’a tokat atmıştı.

Murat Kurşun boşandıktan sonra 2016 yılında Miss Turkey 2015 finalistlerinden Asena Toprak ile evlendi. Kendisine MS teşhisi konuldu.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN’IN DÖRDÜNCÜ EŞİ GÜNCAL TANÖREN KİMDİR?

Ceylan 3. eşini boşadıktan 4 yıl sonra yine nikah masasına oturdu. Evlendiği kişinin ismi Güncal Tanören’di. Son eşi otomobil sektöründeydi ve bir araba galerisi vardı. 2011 yılında evlenen Ceylan, yine hızlı çıktı ve 1 yıl sonra 2012’de son eşini de boşadı.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

CEYLAN ŞU ANDA EVLİ Mİ?

Başından 4 evlilik geçen Ceylan Avcı, şu anda evli değil.

CEYLAN’IN ESTETİKSİZ ÇOCUKLUK HALLERİ

Ceylan birçok burun ameliyatı geçirmiştir.

Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar Ceylan hakkında merak edilen herşey! Ceylan’ın yaşadığı zor zamanlar

Albümleri

Yaktı Beni (1984, Şah Plak)
Kaderin Tuzakları (1985, Şah Plak)
Seni Sevmeyen Ölsün (1986, Şah Plak)
Bırakmam Seni (1987, Şah Plak)
Sev Beni Seveyim Seni (1988, Şah Plak)
Vallah – Hep Ezildim (1989, Şah Plak)
Allah Aşkına (1989, Şah Plak)
Bir gün Bana Döneceksin (1991, Şah Plak)
Şantaj & Montaj (1993, Özdemir Plak)
Kritik Etme Beni (1994, Özdemir Plak)
Canımdan Ayırdılar (1996, Ozan Video)
Güldestim (1997, Prestij Müzik)
Ağlayı Ağlayı – Le Le Kirvo (1998, A1 Müzik)
Zeyno (2000, İdobay)
Can Cana (2001, Universal-S Müzik)
Söyle (2003, S Müzik)
Gelsene (13 Ocak 2004, Özdemir Plak)
Ah Gönlüm (8 Nisan 2005, Özdemir Plak) (Mü-yap sertifikası: Altın)
Pirimi Ararım (1 Eylül 2006, A1 Müzik)
Sana Söz (23 Mart 2007, Özdemir Plak)
Bir Daha mı? (10 Kasım 2008, Özdemir Plak)
Türkülerin Ceylan’ı (2009, Seyhan Müzik)
Ceylan Arabesk (2011)
Kendisi Lazım (2012)
Hım Hım Yar (Entarisi Dım Dım Yar) (2014)
Bana Bir Şey Söyle (2014)
Ceylan’dan 2016 (2016, Ceylan Müzik)[3]
Single’ları
“Çeker Giderim” (2014)
“Koptum Bu Gece” (feat. Melodi) (2017)
“Kara Kız Kurbanın Olim” (2017)
“Tillillo” (2018)
“Severim Ama Güvenemem ki” (feat. Melodi) (2019)
“Mamudo 2019” (2019)
“Cennetim Ol” (2019)
“İlle de Sen” (2020)
“Ne Feryat Edersin Divane Bülbül” (2020)
“Bir Sivaslı Uğruna” (2020)

Filmleri ve Dizileri :
1998 – Aynalı Tahir (Ceylan) (TV Dizisi)
1994 – Şenlik Var (Konuk Sanatçı) (Sinema Filmi)
1993 – Üçüzler (Şarkıcı) (Sinema Filmi)
1991 – Senin Yüzünden (Sinema Filmi)
1991 – Kadersiz Doğmuşum (Sinema Filmi)
1990 – Düşte Gör (Sinema Filmi)
1990 – Acı Kader (Ceylan) (Sinema Filmi)
1989 – Çingene (Sinema Filmi)
1989 – Yüzünü Şeytan Görsün (Sinema Filmi)
1989 – Hep Ezildim (Ceylan) (Sinema Filmi)
1989 – Güneş Yine Doğacak (Ceylan) (Sinema Filmi)
1989 – Beni Bende Bitirdiler (Sinema Filmi)
1988 – Sığıntı (Sinema Filmi)
1988 – Ağlıyorum (Ceylan) (Sinema Filmi)
1988 – Acı Gurbet (Ceylan) (Sinema Filmi)
1987 – Yuvasızlar (Ceylan) (Sinema Filmi)
1987 – Annem / Bırakmam Seni (Ayşe) (Sinema Filmi)
1986 – Aşk Ve Para (Sinema Filmi)
1986 – Ana Kucağı (Ceylan) (Sinema Filmi)
1985 – Yetim (Ceylan) (Sinema Filmi)
1985 – Garibim Ceylan (Ceylan) (Sinema Filmi)

Müzik :
1990 – Acı Kader (Sinema Filmi)

Müzik ekibi :
1989 – Güneş Yine Doğacak (Şarkılar) (Sinema Filmi)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.