adplus-dvertising

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından 40 ilde 499 arsa fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 ilde 499 muhtelif özellikte arsayı online olarak açık artırma ile satışa sunacak. İstanbul’da satışa sunulan bazı arsalar dronla görüntülendi.
Takip et
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından 40 ilde 499 arsa fırsatı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 ilde 499 arsa online olarak ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, böyle vatandaşa hem yatırım fırsatı hem de kendi konutunu inşa etme fırsatı sunuyor. Ödemede ise arsalar yüzde 25 peşin, senelik yüzde 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 günü saat 10.30’da yapılacak.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade olanağıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması da yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırımcılara senelik yüzde 9 fark ile de cazip hale getiriyor. Yatırım için sunulan arsalar Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van, Zonguldak illerinde yer alıyor.

“Güzel bir fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum.”

Gayrimenkul Danışmanı Abdullah Sönmez, “Güzel bir fırsat, vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde konut arzında eksiklik ve problem vardı. Vatandaşlarda kendi arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Özellikle yüzde 25 peşinatla senelik yüzde 9 farkla 24 ay vadeli biçimde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den muaf asla avantajlı gözüküyor. Tüm yatırımcılar bunu takip edecektir. Özellikle evi olmayan, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 kentte uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk lirasından başlıyor. Her kentin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle senelik artış yüzde 9, bu çok mühim. Enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bir zamanda senelik yüzde 9 artışla arsa almak ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna oldukça fazla alaka olacaktır. İnternet üstünden istediği yerden bağlanabilecek. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda kolay bir ev yapma yahut ev alma şansı. Biz de yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.