Cesedi 19 Gün Sonra Bulunan Genci, Yüzlerce Kişi Uğurladı

Talihsiz bir kaza sonucu Munzur Çayı'na düşen ve yapılan aramalar neticesinde 19 gün sonra cesedi bulunan genci, yüzlerce kişi son yolculuğuna uğurladı.

Geçtiğimiz ay talihsiz bir kaza sonucu Munzur Çayı’na düşen gencin cesedi, uzun süren aramalar neticesinde bulundu. Yapılan otopsi sonrası son yolculuğuna uğurlanan Engin Eroğlu isimli gencin cenaze törenine yüzlerce kişi katıldı. Cenazede aile üyelerinin feryatları herkesi duygulandırdı.


Tunceli’de tüm ekipleri seferber eden gencin cesedi, 19 gün süren arama çalışmaları sonucu bulundu. Gönüllülerin de katıldığı arama çalışmalarında, alanın genişletilmesi üzerine gencin cesedi suya kapıldığı yerin 8 kilometre uzağında bulundu. Bu aylarda özellikle dağlardan eriyen kar suyu ile beslenen Munzur Çayı’nın coşkun akması, arama çalışmalarında ekipleri bir hayli zorladı. Ancak sosyal medyada başlatılan kampanyalar neticesinde arama çalışmalarına katılan ekibin sayısındaki artış, daha geniş alanların taranmasına imkan sağladı.

YÜZLERCE KİŞİ CENAZEYE AKIN ETTİ

Yapılan otopsi sonrası toprağa verilmek üzere baba ocağına getirilen talihsiz genci, sevenleri son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Yüzlerce kişinin katıldığı cenazede aile üyeleri Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Eroğlu’ndan geriye ise yaşamını yitirdiği kaza anına ilişkin görüntüler kaldı. Olayda ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı