Ceren Özdemir’in Katili Özgür Arduç’un Cinayet Öncesi Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

Ordu'da Ceren Özdemir'i öldüren katil Özgür Arduç'un bir av bayisine girip zıpkın çalmaya çalıştığı görüntüler ortaya çıktı.

Ordu’da, balerin Ceren Özdemir’i (20) bıçaklayarak öldüren cezaevi firarisi Özgür Arduç’un (35), cinayetten 4 saat önce, zıpkın çalmak için girdiği av bayiindeki görüntüleri gün yüzüne çıktı. Görüntülerde, ellerini montun cebine koyarak av ürünlerini yakından inceleyip, fiyatları ile ilgili bilgi alan katil şüphesinin, dikkat çekmemek için gülümsediği, fırsatını bulamayıp, zıpkını çalamaması üstüne ise av bayiinden çıktığı görülüyor.

Olay, 3 Aralık saat 19.30 sıralarında, Altınordu ilçesine bağlı Zaferi Milli Mahallesi’nde yaşandı. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Ceren Özdemir, ders verdiği bale kursundan çıkıp, geldiği evinin önünde, ablası Gizem Özdemir’i cep telefonundan arayarak, apartmanın giriş kapısının anahtarını pencereden atmasını istedi. Abla Gizem Özdemir de pencereye çıkıp, kardeşine anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından gelen bir kişi tarafından bıçaklandı.

Kalbine ve karnına aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan genç kız, yere yığıldı. Çığlıklar üstüne evden çıkan abla, Ceren’i kanlar içinde buldu. İhbarla gelen sağlık görevlileri, ağır yaralı Ceren’i, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Kalbinden ve karnından bıçaklandığı tespit edilen Ceren, hemen ameliyata alındı. Fakat, yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.

KATİL ŞÜPHELISI, CEZAEVİ FİRARİSİ ÇIKTI

Cinayetin sonrasında Ordu Emniyet Müdürlüğü saldırganı yakalamak için harekete geçerek özel ekip kurdu. Ceren’in bale dersi verdiği kurstan eve kadar olan 2,5 kilometrelik mesafeyi yürüyerek geldiği tespit edildi. Polis, güzergâhtaki ve olay yerindeki güvenlik kameraları ile mobese kayıtlarını mercek altına aldı. Görüntülerden Ceren’in, evine yürüdüğü esnada gri renkte ve kapüşonlu mont giyen saldırgan tarafından takip edildiği gün yüzüne çıktı. Yapılan incelemeler sonunda görüntüdeki kişinin, 12 suçtan sabıkası bulunan ve 1 Aralık günü cezaevinden firar eden uyuşturucu bağımlısı Özgür Arduç olduğu tespit edildi. Polis ekiplerince yakalanan ve emniyette Ceren Özdemir’i öldürdüğünü itiraf eden Özgür Arduç, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘Canavarca hisle kasten öldürme’ ve ‘iki polisi yaralama’ suçlarından tutuklandı. Katil şüphelisi Arduç, güvenlik gerekçesiyle Van Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edildi.

YENİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Katil şüphelisi Özgür Arduç’un, cinayetten 4 saat önce, zıpkın çalmak için Ordu’da girdiği bir av bayiindeki görüntüleri gün yüzüne çıktı. Görüntülerde; ellerini montun cebine koyarak av ürünlerini yakından inceleyip, işletme sahibinden fiyatlar ile ilgili bilgi alan katil şüphesinin, dikkat çekmemek için gülümsediği, fırsatını bulamayıp zıpkını çalamaması üstüne de av bayiinden çıktığı görülüyor.

İFADESİNDE SÖYLEMİŞTİ

Cezaevinden firar ettiğinde birilerini öldürmeyi planladığını anlatan katil şüphelisi, sorgusunda av bayiinde girip zıpkın çalmaya çalıştığını fakat başaramadığını belirterek, “Üzerimdeki montu bir mağazadan çaldım. Ses çıkartan aparatı koparıp, üstüme giydim. Bıçağı bir av malzemecisinden çaldım. Param olsa silah alacaktım ama param yoktu. Katliam yapmak istiyordum. Zıpkın çalmayı da düşündüm ama fakat bıçak çalabildim” demişti.

“İÇERİ RAHAT TAVIRLARLA GİRDİ”

Katil şüphesinin geldiği av bayii sahibi Rafet Yeşilyurt, “İçeri rahat bir tavırla girdi. Ürünlere baktı, zıpkının fiyatını sorup ‘şimdi almayacağım’ şeklinde konuştu. Ben de ‘madem almayacaksın neden fiyatını soruyorsun’ dedim. ‘Dönüşte sonra alırım’ şeklinde konuştu, bir müddet bakınıp, çıktı gitti. Olayı televizyondan duyduk. Katilin buraya gelen o adam olduğunu anladım” diyerek konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı