Ceren Özdemi’in Katili Özgür Arduç’un Yakalanmasıyla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç’un yakalanması ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Arduç’un yakalanması için çevredeki esnafların gece dükkanlarını açarak polis kamera kayıtlarını verdiği öğrenildi.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Özgür Arduç’un eşkalinin, iş yerleri ve kamu kurumlarındaki 120’den fazla güvenlik kamerasına ait kayıtların incelenmesi neticesi belirlendiği söylendi.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in 3 Aralık Salı günü öldürülmesinin sonrasında güvenlik kuvvetleri, kamera kayıtlarının incelenmesi, teknik ve analiz çalışmaları sonucunda zanlı Arduç’u yakaladı.

Zanlının 1 Aralık’ta Ordu Efirli E Tipi Cezaevinden firar ettiği ve geceyi bölgeye yakın elma bahçesinde geçirdiği öğrenildi.

Şüphelinin 2 Aralık’ta ilçe merkezine geldiği ve alışveriş merkezlerinden hırsızlık yaptığı, özel güvenlik görevlileri sebebiyle bazı hırsızlık girişimlerinde başarılı olamadığı söylendi.

CİNAYETİN SONRASINDA İNŞAATTA SAKLANMIŞ

Zanlı Özgür Arduç’un cinayetin sonrasında gece inşaatta saklandığı gün yüzüne çıktı.

Günün aydınlanmasıyla acıkan Arduç’un ilçe merkezinde lokanta aradığı ve çay ocaklarında vakit geçirdiği belirlendi.

120’DEN FAZLA GÜVENLİK KAMERASININ KAYITLARI İNCELENDİ

Ceren Özdemir’in katil şüphelisi Arduç’un eşkali polis ekiplerinin titiz çalışmasıyla tespit edildi.

Özdemir ile daha önce hiç diyaloğu olmayan ve şehirde yakın akrabası bulunmayan katil şüphesinin işlediği cinayet, iş yeri ve kamu kurumlarındaki güvenlik kameralarına ait kayıtlar incelenerek aydınlatıldı.

Duyarlı bir vatandaşın, zanlının duvarın üstünden atlayarak kaçtığını gördüğü ihbarını değerlendiren ekipler, güvenlik kamerası kaydından Arduç’un eşkalini tespit etti.

Ekipler, Ceren Özdemir’in bale eğitimi verdiği kursun bulunduğu noktadan itibaren 4 kilometre boyunca çevredeki iş yerleri ve kamu kurumlarındaki güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri inceleyerek Arduç’un net görüntüsüne ulaştı.

Polis, cinayetin sonrasında alan çalışması yaparak şüpheliyi ortalama 20 saatte yakaladı.

VATANDAŞLAR POLİSE YARDIMCI OLDU

Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in öldürüldüğünü öğrenen birçok iş yeri sahibinin cinayet gecesi ve ertesi gün polise yardımcı olmak maksadıyla yoğun çaba gösterdiği öğrenildi.

Bazı duyarlı vatandaşların gece yarısı iş yerlerine giderek polise güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri teslim ettiği söylendi.

Cinayetin sonrasında şehirdeki bütün polislerin izinlerinin iptal edildiği, asayiş, istihbarat ve siber suçlarla mücadele ekiplerinin konuyla alakalı kesintisiz çalışma sürdürdüğü kaydedildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı