Ceren Moray’dan Tamer Karadağlı için “hıyar ve vasat” yakıştırması!

Oyuncu Ceren Moray, Altın Portakal Film Festivali’nde Nihal Yalçın’a ödül verdiği sırada davranışlarından dolayı tepki çeken Tamer Karadağlı’ya yüklendi. Instagram hesabından paylaşım yapan Moray, Karadağlı için “Hıyarlığını ve vasatlığını örtmek yerine primitif reflekslerle bir kadının başını belaya sokmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Ceren Moray’dan Tamer Karadağlı için “hıyar ve vasat” yakıştırması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı 58’inci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi Nihal Yalçın oldu. Geceye damga vuran olay ise Tamer Karadağlı‘nın ödül verdiği Yalçın’a tepkileri oldu. Kısa sürede gündem oturan olayla alakalı bir yorum da şimdilerde Yalancılar ve Mumları dizisinde başrol oynayan Ceren Moray‘dan geldi.

“BU TİPLERİ VAR ETMEYE ÇALIŞMAK YALNIZCA BU TOPRAKLARIN İŞİ”

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Tamer Karadağlı’yı hedef alan Moray, şunları yazdı: “Sanatsal hiçbir başarısı olmamasının yanı sıra, ‘merhaba’ dediği anda; vasatlığını sahiplenmek yerine, onu örtmek için en primitif reflekslerle ‘ama o terörörö’ milliyetçiliği kasıp, magazin magazin dolaşarak bir kadının başını belaya soktuğundan emin olana kadar rahatlamayacak insanlar olduğunu anladığımız tiplere, ülkedeki en mühim sinema ödül törenlerinden birinde ödül verdirmek, bu tipleri itinayla var etmeye çalışmak da yalnızca bu toprakların işi. Her şey muazzam bir biçimde bu kadar mı yanlış olur, bu kadar olur.”

Ceren Moray’dan Tamer Karadağlı için “hıyar ve vasat” yakıştırması!

TAMER KARADAĞLI: BEN TERBİYESİZLİK YAPMADIM

Meydana Gelen olayın sonrasında sosyal medyada gündem olan Tamer Karadağlı, TV8 ekranında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak kendini şu sözlerle savundu:

“Ben hiçbir terbiyesizlik yapmadım. Dönüp bana ‘sus mu diyorsun’ şeklinde konuştu. Ben de hayır ödülünüzü alın onunla konuşun dedim. Çünkü zafer konuşmaları ödülle yapılır. Ben bu kadar ciddiye almadım olanları. Ben hiçbir şey söylemedim, linç yemeye başladım. Sonra ona sahip çıkmaya başladılar. Demek ki ona sahip çıkanlar başka insanlar. Oyunculuğuma laf edenleri ciddiye almıyorum. Orada konuşma uzadığı için sıkılmış olabilirim. Kendi meslektaşlarını aşağılaması benim hoşuma gitmedi. Organize bir biçimde linç girişimi var. Ben Nihal Yalçın’ı yalnızca oyuncu kimliğiyle değerlendiriyorum. Benim sevdiğim bir oyuncu. ‘Kadınların konuşması bastırılıyor’ dendiğinde olayın içeriğine bakmaya başladım. Yalçın’ın paylaşımlarına bakmaya başladım. ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ falan demiş. Demirtaş ‘Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ şeklinde konuştu hanımefendi bunu mu savunuyor? Pelvin Buldan falan da ona sahip çıkıyor. Türk ordusuna silah doğrultan, ateş eden, polisini, öğretmenini öldüren terörist örgütün tümüyle karşısındayım. Ben PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım. Şuanda gidip onlara sormak gerekir. Siz PKK’nın terör örgütü olduğuna inanıyor musunuz? Abdullah Öcalan’ın bebek katili, terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz? Lanetliyor musunuz?’ diyerek.”

Ceren Moray’dan Tamer Karadağlı için “hıyar ve vasat” yakıştırması!

“Bana belirtilen şey bu festivalin sanatla ilgisinin olmadığı, yalnızca politik olması. Gittiğime de pişman oldum. Kimin neyi savunduğu hangi partiye oy verdiğinin bir önemi yok. Burada sanatta bahsedildiği için ben sorgulamadan gittim Zaten hanımefendi HDP’yi ve Demirtaş’ı sahiplenen biriymiş. Hangi kadına ne düşmanlık yapmışım ben? Kadın düşmanlığı ne demek? Benim son oynadığım Savaşçı dizisindeki rolüm mü onu rahatsız etti.”

NİHAL YALÇIN: TAMER’İN ÖNÜME GEÇMESİNE İZİN VERMEYİN

Nihal Yalçın ise ilk paylaşımında “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem” şeklinde konuştu. Sonra bir arkadaşıyla video çeken Yalçın, Karadağlı’nın ödül törenindeki hareketlerini taklit etti.

Ceren Moray’dan Tamer Karadağlı için “hıyar ve vasat” yakıştırması!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.