adplus-dvertising

Ceren Hindistan “sürtük” dediği Lerzan Mutlu ile icralık oldu!

OYUNCU Ceren Hindistan “sürtük” diye hakaret ettiği Lerzan Mutlu’nun açtığı davada 7 bin lira tazminata mahkum edildi fakat parayı ödemedi. Lerzan Mutlu da Ceren Hindistan hakkında toplam 20 bin 90 lira 22 kuruşluk icra takibi başlattı.
Takip et
Ceren Hindistan “sürtük” dediği  Lerzan Mutlu ile icralık oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Lerzan Mutlu, bir dönem sunuculuğunu yaptığı televizyon programında Ceren Hindistan’ın işadamı Ümit Aslan’la yaptığı imam nikahlı evliliğiyle alakalı eleştiride bulundu. Ceren Hindistan sosyal medya hesabından, “Türkiye’nin iki seviyesiz sürtüğü çıkmış bizi eleştiriyor. Hangi vasıfla? Yaşam bizim dedikodusu sizin, hayırdır? İmam nikâhlı da olurum resmi nikâhlı da… Yaşam benim değil mi? Size mi vereceğim hesabını! Kabul eden benim, yaşayan benim! Sana ne! Yeni doğum yapmış bir anneye bunu yaptığınız için Allah sizin belanızı versin!” diyerek karşılık verdi fakat bu mesajını daha sonra sildi. Lerzan Mutlu, Ceren Hindistan’ın bu paylaşımı sebebiyle savcılığa şikayetçi oldu. İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada Ceren Hindistan hakaret suçundan bin 160 lira adli para cezasına çarptırıldı.

LERZAN MUTLU DAVAYI KAZANDI

Lerzan Mutlu, ceza davasının sonrasında avukatı Barbaros Bursalıoğlu aracılığıyla Ceren Hindistan’a 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Ceren Hindistan’ın hakareti sebebiyle müvekkilinin manevi olarak sıkıntı yaşadığını iddia eden avukat Bursalıoğlu, “Davalı, yaptığı eylemden sonra müvekkil ile iletişim kurmamış, özür dilememiş ve pişmanlığını dile getirmemiştir” şeklinde konuştu. İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde ortalama iki senedir devam eden davada mahkeme Lerzan Mutlu’yu haklı buldu ve Hindistan’ın 7 bin lira manevi tazminatı faiziyle beraber ödemesine hükmetti.

BU KEZ İCRALIK OLDULAR

Lerzan Mutlu kazandığı tazminatı tahsil edemeyince Ceren Hindistan’la icralık oldu. Lerzan Mutlu’nun avukatı Barbaros Bursalıoğlu İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvurarak, avukatlık ücreti ve icra masraflarıyla beraber toplam 20 bin 90 lira 22 kuruş alacağın tahsilini istedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.