Cep telefonu ithalatına 200 dolar limiti geldi!

Resmi Gazete'nin bugün yayımlanan karara göre birim tutarı 200 doların altında olan telefonların ithalatı gözetim belgesiyle yapılacak.

Ticaret Bakanlığı, cep telefonlarının tane başına 200 dolar birim kıymetini haiz olanlarının ithalatının gözetim belgesi ile yapılacağını duyurdu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ithalatta gözetim uygulanmasına ilişkin tebliğe göre, 8517.12.00.00.11 numaralı gümrük tarife istatistik pozisyonunda “Alıcısı bulunan verici portatif (Cellular) telsiz telefon cihazları” başlığıyla yer verilen cep telefonlarının 200 doların altında birim gümrük kıymetini haiz olanlarının ithalatı, İthalat Genel Müdürlüğünce düzenlenecek gözetim belgesi ile yapılabilecek.

Bu kapsamda ithalat için gözetim belgesi isteklerine ilişkin müracaatlar, Ticaret Bakanlığı internet sitesine elektronik imzayla, elektronik ortamda meydana gelebilecek problemler sebebiyle müracaat yapılamaması halinde fiziksel olarak yapılacak. Öte yandan, e-devlet adresinden de müracaat yapılabilecek. Gözetim belgelerinin geçerlilik süresi altı ay olacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı