Cenazede namazında bana borcu var diyerek hakkını helal etmedi!

Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı’ndaki Mustafa Zeki Çiner adlı şahsın cenaze namazına katılan Şerif Aydoğmuş adlı vatandaş, 20 senelik borcunu alamadığı gerekçesiyle, imamın merhum için helallik istediği sırada hakkını helal etmediğini belirtti.
Takip et
Cenazede namazında bana borcu var diyerek hakkını helal etmedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaşamını kaybeden Mustafa Zeki Çiner adlı vatandaş için Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı’nda, cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazından önce imamın helallik istediği vatandaşlar arasında bulunan Şerif Aydoğmuş adlı bir şahıs haksızlığa uğradığını öne sürerek hakkını helal etmediğini belirtti. Aydoğmuş’un tepkisi şaşkınlık yaratırken, cenazede saf tutan bir başka vatandaş Aydoğmuş’u yanına alarak cenaze alanından uzaklaştırdı.

Öte yandan, Çiner ailesinin yakınları ise geçtiğimiz senelerde konuyla ilgili açılan mahkeme davasını kazandıklarını ve ödeme yapmayacaklarını belirtti.

Konuya ilişkin konuşan Şerif Aydoğmuş, “Olay 2000 senesinde yaşandı. Vefat eden kişi, kendilerine ait olan ve 60 odadan oluşan 2 bin metrekarelik otelin inşaat ve tadilat çalışmalarını baştan aşağı bana yaptırdı. Yaptığım çalışmalarla binadaki bütün alanları yeniledim. Verdiğim hizmet karşılığında ise binanın 40 senelik kullanımını bana vereceği yönünde sözlü olarak anlaşmıştık. İlerleyen süreçte benden habersiz, benim atmadığım imzamın bulunduğu bir kira kontratı ayarlamışlar. Biz bu vaziyeti mahkemede izah edemedik fakat grafoloji raporuna göre imzanın bana ait olmadığı kesinleşse de mahkemeyi kaybettik” şeklinde konuştu.

2000’li senelerde inşaat çalışmaları sırasında 600 bin dolar harcadığını söyleyen Aydoğmuş, “Bu paranın bir kuruşunu bana ödemeden binayı sattılar. Ben o dönemde hakkımı savunamadığım için mahkemeyi onlar kazandı. Netice olarak Allah’ın huzurunda bana borçları yoksa söylesinler. O binanın hepsini ben yaptım. Bu nedenle hakkımı helal edemedim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.