Cem Yılmaz’dan SMA hastası Mert Adrian’ın kampanyasına büyük destek

Ünlü şovmen Cem Yılmaz, Selin Denizli’nin Instagram’daki canlı yayınına bağlanarak 1.5 yaşındaki SMA hastası Mert Adrian için başlatılan kampanyaya 100 bin TL bağışladı.
Takip et
Cem Yılmaz’dan SMA hastası Mert Adrian’ın kampanyasına büyük destek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cem Yılmaz, Mustafa Denizli’nin kızı Selin Denizli Burnaz’ın dün akşam sosyal medyada düzenlediği canlı yayına katıldı. Yılmaz, SMA hastası Mert Adrian için başlatılan kampanyaya bağış yaptı. Yılmaz, canlı yayında 100 bin TL bağışladığını belirtti.

Cem Yılmaz’dan SMA hastası Mert Adrian’ın kampanyasına büyük destek

TEDAVİSİ İÇİN 2,4 MİLYON DOLARA İHTİYAÇ VAR

Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası olan 1.5 yaşındaki Mert Adrian’ın sağlığına kavuşabilmesi için 2,4 milyon dolarlık Zolgensma isimli gen tedavisine başlanması gerekiyor.

1 MİLYON TL TOPLAMIŞLARDI

İrem Güzey, önceki akşam da yine SMA hastası Mert Adrian için Fatih terim, Kaan Sekban, Buse Terim, Merve Terim, Pınar Sabancı, Sebile Ölmez, Dilara Koçak ve Melis İlkkılıç ile canlı yayın yapmış ve bir gecede 1 milyon TL toplamıştı.

SMA HASTALIĞI NEDİR?

Tıp dilinde Spinal Muskuler Atrofi olarak adlandırılan SMA, hareket sinirlerinden (motor nöronlarından) kaynaklanan bir kas hastalığıdır.SMA omurilikte yer alan spinal motor nöronlarının yani motor sinir hücrelerinin yitirilmesine sebep olur. Bunun sonucunda kaslarda güçsüzlük, istemli kasları iyi hareket ettirememe ve atrofi yani kas kaybı meydana gelir. Hastanın yaşam kalitesini artırmak ve gösterdiği belirtileri azaltmak için doktorlar tarafından çeşitli tedaviler önerilir.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.