Cem Yılmaz’dan Sağlık Bakanlığı’na öneri: Ücret almadan görev alabilirim

Ünlü komedyen Cem Yılmaz sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık Bakanlığına seslendi. Koronavirüs pandemisinde yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları için bir öneride bulundu.
Takip et
Cem Yılmaz’dan Sağlık Bakanlığı’na öneri: Ücret almadan görev alabilirim
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cem Yılmaz, Twitter hesabı üzerinden Sağlık Bakanı Koca’ya pandemi sürecinde yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları için bir öneride bulundu. Yılmaz, Bakan Koca’ya çağrısında sağlık çalışanları için düzenlenen moral organizasyonlarında hiçbir ücret almadan yer alacağını belirtti.

İŞTE CEM YILMAZ’IN O TWEETİ…

“Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir. Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiçbir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim.”

TAKİPÇİLERİNE SESLENDİ

Komedyen Cem Yılmaz, SMA’lı çocukların ve ailelerinin çağrısına da kulak verdi ve sosyal medya hesabından konu ile ilgili yardımı olabileceklere seslendi. Twitter hesabından paylaştığı bir metinle bu aileler için yardım isteyen Yılmaz, şunları yazdı:

“Dostlarım, iyi, güzel insanlar… Yakın zamanda özellikle bir konuda çok mesaj alıyorum. Çaresiz kaldığım bir hadise olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim. SMA hastası küçük yavrular…

Aileler her türlü çabayı göstermelerine rağmen bu amansız hastalıkla mücadelede yeterli desteği göremiyorlar. Tedavi, ilaçlar çok pahalı.

Evet sen, ben maddi yardım edelim. Elbette olan olmayanla paylaşacak bu böyle.Ama yetkililerden de rica ediyorum. SMA hastalığı ile mücadele için devletimiz bir bütçe ayırıyor mu? Bu ailelere bir kolaylık bir destek? İlaçların ülkemize getirebilmesi bile işin maddi kısmına çok etki edebilir.
Kulak verdiğim 2 aile de böyle söyledi.

Dostlarım ben elimden geleni elbette yaparım. Sizden hepinizden rica ediyorum, pamuk eller cebe bölümü işin en kolay bölümü… Ben kahramanlık yapayım, şunu şunu yapayım derdinde de değilim.

Akıl akıldan üstündür. SMA’lı yavrular için ne yaparız ne yapalım derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var.

Şimdi, zaten kampanya sürdüren iki kardeşimizi paylaşıyorum. Bu ailelere moral, maddi destek, fikir verecek, yol gösterecek herkesin, her kurum karşısında saygıyla eğiliyorum. Hepinize sağlık diliyorum.”

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.