adplus-dvertising

Cem Yılmaz, Erdoğan’ın doktorlarla ilgili sözlerine tepki gösterdi!

Meşhur komedyen Cem Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktorlara yönelik sözlerine tepki gösterdi.
Takip et
Cem Yılmaz, Erdoğan’ın doktorlarla ilgili sözlerine tepki gösterdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın birçok ülkesinde kutlanan Tıp Bayramı hem sağlık çalışanlarının hayat şartlarının iyileştirilmesi hem de haklarını arayan sağlık emekçilerinin seslerinin duyulmasına yardımcı oluyor. Bugün de aralarında meşhur adların de dahil olduğu pek çok kişi, 14 Mart Tıp Bayramı’nı sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla kutladı. #14MartTıpBayramı etiketi Twitter Türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşti.

Sağlık emekçilerinin bayramını kutlayan adlardan biri de komedyen Cem Yılmaz oldu. Yılmaz, Twitter hesabından, “Bütün hastaların 14 Mart Tıp Bayramı’nı gönülden kutluyorum. Doktorlar ile alakalı bir şey söylemeyeceğim. Eğer hasta olmazsak doktor da olmaz lütfen hasta olmayalım. Eğer elele….ver…neyse” diyerek yazdı.

“Varsın gidiyorlarsa gitsinler”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart’ta kadın muhtarlarla yaptığı buluşmada doktorların özel sektörü tercih etmesine ve yurt dışına gitmesine tepki göstermişti. “Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim” diyen Erdoğan “Doktorlar az para aldığı için ayrılıyor, kıymetli kardeşlerim samimi konuşuyorum dost acı söyler ama gerçeği söyler bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan yetiştiren bu devlet değil mi? E? Bu devlet sizi okuttu yetiştirdi en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır. Ama şuanda az para veriyormuş. Sordum en az alan ne alıyordur? 8 bin 9 bin, en yüksek alan 25 bin civarında. Buna karşın özel sektör çok daha yüksek verdiği için oralara kaçıp gidiyorlar. Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, buralarda onlarla devam ederiz. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle davet ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Doktorluk gibi bir aziz mesleği oraya onu dayamak herhalde pek de insani değildir.” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.