Cem Seymen, CNN Türk’teki Sansür İddiasını Anlattı

CNN Türk ekranlarında "En büyük Türk Atatürk" sözünün sansürlendiği iddialarına Cem Seymen olayı anlatarak cevap verdi.

İstanbul Vatan Caddesi’nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını canlı ekranlara getiren CNN Türk’te bir vatandaşın “En büyük Türk Atatürk” sözünü söylediği sırada bağlantı kesilmişti. O sırada sözü sansürlenmiş gibi sosyal medyada paylaşımların yapılmasının ardından kamuoyu çok tepki göstermişti. Meydana gelen olay ardından açıklama yapan gazeteci Cem Seymen, canlı yayındaki kazanın niçin olduğunu aktardı. Seymen, “Atatürk’ün adının geçtiği sırada kadın mikrofonu eliyle kapattığı için bağlantı koptu” biçiminde konuştu.

“EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK SÖZÜ” KESİLDİ İDDİASI

İstanbul Vatan Caddesi’nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını canlı olarak ekranlara getiren CNN Türk’te tepki toplayan bir olay meydana geldi. Kortejin içerisinden canlı yayınla töreni bildiren muhabir, mikrofonu töreni seyreden bir vatandaşa verdi. Vatandaş ise “En büyük Türk Atatürk” dedi ve muhabirin yanından gitti. Fakat vatandaşın “En büyük Türk Atatürk” sözü reji tarafından sansürlendi biçiminde anlaşıldı ve sosyal medyada büyük tepki topladı.

CEM SEYMEN TEK TEK ANLATTI

Canlı yayın kazasını bir bir nasıl olduğunu söyleyen Seymen, “Bu husustaki hassasiyetimizi kimse sorgulamasın. Mikrofonu kullanmak zordur. Atatürk’ün adının geçtiği sırada kadın mikrofonu tutuyor. Telsiz anten yerinden mikrofonu tutuğu için o esnada bağlantı gitmiş. Ne muhabirin yapabileceği bir durum var ne de dünyada böyle bir teknoloji var. Yani sesi kesebilecek.” dedi.

“CANLI YAYINDA KAZA OLABİLİR”

“Yani elini telsizde tuttuğu sırada ses kesiliyor. Zaten bu hususta hassasiyetimizi kimsenin sorgulamasına lüzum yok.” diyen Seymen, “Bir sonraki haberi teknik bakımdan düzenleyerek yeniden yayına verdik. Canlı yayında görünmez kaza olur, her şey olur. Canlı yayında hata olabilir, beynim karışabilir. Basındaki bazı arkadaşlarımızın tık almak için, ilgi toplayabilmek için bile bile yapmış olabilirler.” biçiminde konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı