adplus-dvertising

Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz!

Prof. Dr. Celal Şengör, geçmiş dönemde öğrencisi ile yaşadığı anısı ile sert tepki topladı. Prof. Dr. Celal Şengör’ün katıldığı Zoom etkinliğinde öğrencisine uyguladığı tacizi ‘anı anlatır’ gibi rahat şekilde anlatması tepki çekti.
Takip et
Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Öğrencisinin şaşkın bakışlarıyla karşılaştığını söyleyen Celal Şengör, “O kadar kızdırdı ki, Saniye’nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü.” dedi.

Olayın devamını anlatan Şengör, “Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Bana babam bile bunu yapmadı dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı.” ifadelerini kullandı.

“BABAM BİLE BUNU YAPMADI”

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör’ün 20 Ağustos’ta internete yüklenen, dün sosyal medyada çokça paylaşılan videosu büyük tepki çekti. Zoom toplantısına ait video kaydında Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir öğrencisini Taciz ettiği anları anlatıyor. Şengör videoda şu ifadeleri kullanıyor: “O kadar kızdırdı ki, Saniye’nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim, baban bunu yaptı mı dedim. Bana babam bile bunu yapmadı dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı.”

İTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK TEPKİ

Video Twitter’da büyük tepki çekerken, “marifetmiş gibi pişkin pişkin gülerek öğrencisine cinsel taciz uyguladığını anlatan Şengör’ün yaptığı cezasız kalmamalı” yorumları yapıldı. İTÜ Kadın Dayanışması Twitter hesabından da “Bizleri “terbiye” ettiğini sanan, akademide tacizi ve tecavüzü meşrulaştıran bu adamı okulumuzda istemiyoruz” paylaşımı yapıldı.

İLK ANISI DEĞİL

Daha önce de katıldığı bir canlı yayında kütüphanede gördüğü bir kızdan bahsederken “Orada bir kız gördüm. Abi inanılmaz güzel bacakları var. Kısacık bir etek giyinmiş dedim ya ben buna biraz daha yakından bakayım. Abi gittim ama bir bahane olması lazım. Ben yine aynı kitabı istedim” sözlerini kullanan Şengör büyük tepki çekmişti

Şengör’ün bu sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Çok sayıda kullanıcı profesöre tepki gösterdi.

,Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz! Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz! Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz! Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz! Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz! Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz! Celal Şengör’e Taciz Tepkisi: Üniversitemizde İstemiyoruz!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.