adplus-dvertising

Çekya’da polis Formula 2 yarış arabası ile otoyola çıkan sürücünün peşinde

Çekya’da bir şoförün, Formula 2 yarışlarında kullanılan yarış otomobilini Orta Bohemya D4 otoyolunda kullanması üstüne polis ekipleri harekete geçti.
Takip et
Çekya’da polis Formula 2 yarış arabası ile otoyola çıkan sürücünün peşinde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çekya’nın Orta Bohemya D4 otoyolunda bir şoförün dün Formula 2 yarışlarında kullanılan Dallara marka yarış otomobilini sürmesi polisi harekete geçirdi. Trafiği tehlikeye atan sürücüyü tespit etmek için çalışma başlatan polis, şoförün 2019 senesinde benzer bir araç ile otoyola çıkan aynı şoför olduğunu düşünüyor. Orta Bohemya Polis Sözcüsü Vlasta Suchankova yaptığı açıklamada, “Yarış otomobili ile alakalı henüz bir işlem başlatmadık ancak görünüşe göre bunun 2019 senesindeki şoför olduğunu düşünüyoruz. Bu araçların trafiğe çıkması yasaktır. Öte Yandan plakaları ve sinyal lambaları bulunmuyor. Eğer sürücüyü yakalayabilirsek 5 bin ila 10 bin çek korunası (ortalama 200 ila 400 euro) para cezası ve 6 aydan 1 seneye kadar ehliyete el koyma cezası ile cezalandırılacaktır” şeklinde konuştu.

Benzer bir araç 2019’da kazaya sebebiyet vermişti

Çekya’da 2019 senesinde benzer bir araçla otoyola çıkan ve kazaya sebebiyet veren şoförün, kullandığı araç daha sonra park edilmiş halde bulunmuştu. Kaza sebebiyle mahkemeye çıkarılan 45 yaşındaki araç sahibi, aracı kullanmadığını belirterek suçlamaları reddetmişti. Şoförün mevcut görüntülerde kask takması sebebiyle kimliği belirlenememesisebebiyle mahkeme, kanıt yetersizliğinden aracın sahibini serbest bırakmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.