adplus-dvertising

Çekya’da Kinder’in 15 çeşidine yönelik satış kısıtlaması devam ediyor

İtalyan Ferrero şirketinin Belçika’daki fabrikasında üretilen bazı ürünlerinde salmonella bakterisinin tespit edilmesinin sonrasında, Çekya pazarından toplatılan ürünlerdeki satış kısıtlaması devam ediyor.
Takip et
Çekya’da Kinder’in 15 çeşidine yönelik satış kısıtlaması devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalyan şekerleme üreticisi Ferrero, geçtiğimiz Nisan ayında Belçika’daki fabrikasında üretilen bazı Kinder marka ürünlerinde salmonella bakterisi belirlenmesi ardından Çekya pazarındaki ürünleri geri çağırarak imha etmiş ve ürünleri satın almış olan kişileri ürünleri tüketmemeleri konusunda uyarmıştı. Çekya’da geri çağırılan 15 çeşit Kinder ürününün satışındaki yasak hala devam ederken, yasak bulunmayan ürünler ise marketlerin raflarında bulunmaya devam ediyor.

“Öbür ürünlerin satışına devam ediyoruz”

Çekya’da faaliyet gösteren Alman market zinciri Kaufland’ın iletişim bölümünden Renata Maierl “Üretici şirketin talebi ile bazı Kinder ürünlerini bütün şubelerimizden geri çağırdık. Üretici şirket, ürünleri bizden geri teslim aldı. Biz herhangi bir biçimde ürünleri imha etmedik. Bizim marketlerimizde sattığımız Kinder ürünlerin içerisinde yalnızca 3 model geri çağrıldı, bunlar Kinder maxi suprise (100 gram), Kinder maxi suprise divci (100 gram) ve Kinder Schoko-bons (125 gram). Bu ürünlerin dışındaki öbür ürünlerin satışına ise devam ediyoruz. Bugüne kadar ise müşterilerimizden salmonella bakterisine rastlandığına dair bir geri almadık” şeklinde konuştu.

Çekya’da salmonella vakası görülmedi

Çekya Ulusal Sağlık Enstitüsü (SZU) sözcüsü Ondrej Daniel yaptığı açıklamada olayın duyulduğu günden bu yana Çekya’daki laboratuvarlarımızda Kinder çikolatalarla bağlantılı bir salmonella vakasına rastlamadık” şeklinde konuştu. Çekya Ulusal Sağlık Enstitüsü (SZU) öte yandan, Çekya’da 2008 senesinden bu yana salmonella bakterisinin görülme sıklığının sabit kaldığnı, senede 100 bin kişide 105 vaka ile istikrarlı bir eğilim gözlemlendiği bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.