adplus-dvertising

Çekya’da gaz sızıntısı: 36 kişi hastaneye kaldırıldı

Çekya’nın Jablonec Nad Nisou kentinde akşam saatlerinde meydana gelen gaz sızıntısı sebebiyle solunum problemleri yaşayan 36 kişi hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekipleri çevredeki evleri tahliye ederken sızan maddenin öğrenilebilmesi için kimyasal labaratuvar ekipleri olay yerine geldi.
Takip et
Çekya’da gaz sızıntısı: 36 kişi hastaneye kaldırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çekya’nın Liberec Bölgesine bağlı Jablonec Nad Nisou kentinde akşam saatlerinde bir toplu konutta yaşanan gaz sızıntısı sebebiyle 2’si polis 10’u itafiyeci olmak üzere toplam 36 kişi çevredeki hastanelere kaldırıldı. Olay yerine Prag Askeri Hastanesi’nden tam donanımlı bir helikopterin yanı sıra kimyasal labaratuvar ekipleri de geldi.

Çekya’da gaz sızıntısı: 36 kişi hastaneye kaldırıldı

Olayla alakalı açıklama yapan Liberec acil yardım sözcüsü Michael Georgiev “Ekiplerimiz Jablonec Nad Nisou kenti Skelna caddesinde bulunan bir toplu konuttan gelen ihbar üstüne olay yerine geldi. Binadaki insanları tahliye ettik. Olay yerinde tedavi ettiğimiz insanlar oldu. Olaydan etkilenen 33 kişiyi çevredeki hastanelere gönderdik. Kimyasal ölçüm yapabilen mobil labaratuvarımız olay yerine geldi. Sızan maddenin ne olduğunu araştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Polis ekipleri ise olay yerinin hala kapalı olduğunu, tehlikeli maddenin ne olduğunun öğrenilip sızıntı giderilene kadar da açılmayacağını söyleyerek, 2’si polis, 10’u itfaiyeci toplam 36 kişinin hastanelere gönderdiğini bildirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.