adplus-dvertising

Cebelitarık Körfezi yakınlarında karaya oturan gemide yakıt sızıntısı

Cebelitarık Körfezi yakıtlarında geçtiğimiz 29 Ağustos’ta başka bir gemiyle çarpışmasının sonrasında karaya oturan OS35 isimli yük gemisinde yakıt sızıntısı olduğu aktarıldı.
Takip et
Cebelitarık Körfezi yakınlarında karaya oturan gemide yakıt sızıntısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avrupa kıtasının güney ucunda yer verilen İber Yarımadasın’da bulunan Cebelitarık Körfezi yakınlarında geçtiğimiz 29 Ağustos’ta başka bir gemiyle çarpışan Tuvalu bandıralı OS35 isimli yük gemisi karaya oturmuştu. Cebelitarık Liman İdaresi tarafından yapılan açıklamada, karaya oturan yük gemisinde yakıt sızıntısı yaşandığı doğrulanarak, sızıntının “tamamen kontrol altında” olduğu ifade edildi.

Cebelitarık Liman İdaresi ve İspanyol Deniz Kurtarma’dan iki gemi tarafından sızan yakıtının topladığı söylenerek, sızıntının yakıt tanklarındaki iki havalandırma deliğinden kaynaklandığı ve iki havalandırma deliğinin dalgıçlar tarafından mühürlendiği söylendi. Cebelitarık hükümeti tarafından yapılan açıklamada ise, gemideki tanklarda kalan yakıtın pompalanmasının geminin sigorta şirketi tarafından gerçekleştirileceği aktarıldı.

Cebelitarık Körfezi yakınlarında karaya oturan gemide yakıt sızıntısı

Sıvılaştırılmış doğal gaz taşıyan gemiyle çarpışmıştı

Hollanda’nın Vlissingen Limanı’na gitmek üzere yola çıkan ve 215 ton ağır fuel oil, 250 ton dizel yakıt ve 27 ton madeni yağ taşıyan OS35, manevra yaptığı sırada sıvılaştırılmış doğal gaz taşıyan başka bir gemiyle çarpışmıştı. Kazanın sonrasında gemide bulunan 24 mürettebat ve 6 müfettiş güvenli bir biçimde tahliye edilmişti. Gövdesinden hasar alan ve ikiye ayrılma riski taşıyan gemi sebebiyle Cebelitarık Limanı’nda, tüm operasyonlar durduruldu. Kazayla alakalı 1 kişi gözaltına alınırken, sızıntının çevreye etkisi ise henüz bilinmiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.