adplus-dvertising

Çatalca’yı eğitim alanında ön plana çıkaracak iş birliği protokolü imzalandı

İstanbul Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykent Üniversitesi arasında ‘Eğitimde İş Birliği” protokolü imzalandı. Protokol ile üniversite, sektör ve okul iş birliğini geliştirerek Çatalca ilçesini, eğitim alanında ön plana çıkarmak amaçlanıyor.
Takip et
Çatalca’yı eğitim alanında ön plana çıkaracak iş birliği protokolü imzalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Öğrencilerin psikolojik ve fizyolojik sağlıklarını iyileştirici tedbirler almak ve öneriler geliştirmek, eğitim-öğretim süreçlerinin niteliğini iyileştirmek için akademik ve uygulamalı çalışmaları gerçekleştirmek ve öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini kuvvetlendirerek öğrenci başarısının artırılmasını desteklemek maksadıyla imzalanan protokole, Beykent Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Hamparsun Hampikyan ile Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu imza attı.

Protokol kapsamında Eğitim-Öğretim, Eğitim Yönetimi, Ders Dışı Etkinlikler ve Veli Destek Çalışmaları olmak üzere dört temel alanda iş birliğine içerisine girildi.

Veliler bilgilendirilecek

Beykent Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ailelerin, çocuklarının eğitiminde daha çok söz sahibi olması ve sorumluluk üstlenmesi, eğitim konusunda yeterli ve sağlıklı bilgilenmeleri ile mümkündür. Öğretme-öğrenme süreçlerinde benimsenen yeni yöntemlerin ve eğitim kurumlarında öğrenciler için geçerli olan yeni şartlar, ailelere akademisyenler tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme, eğitim seminerleri ve rehberlik çalışmaları ile aktarılacak. Beykent Üniversitesi tarafından ortaöğretim kurumlarının 11’inci ve 12’nci sınıflarında okuyan öğrencilere, “üniversite adayı öğrenci kimliği” verilerek, üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanmalarına, tespit edilmiş derslere katılabilmelerine, arzu ettikleri öğretim mensupları ile irtibata geçebilmelerine, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlanacak.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.