adplus-dvertising

Cartel’in Kurucularından Erci E.’den Yeni Şarkı

Bir dönemi kasıp kavuran, ilk rap grubu olarak bilinen Cartel'in kurucularından Erci E.'den yeni bir şarkı geldi. Rap'in Rüyası isimli şarkı 90'lı yıllardan esintiler taşıyor.
Takip et
Cartel’in Kurucularından Erci E.’den Yeni Şarkı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erci E.’nin yeni teklisi “Rap’in Rüyası” dinleyicilerle buluştu. 90’lı yılların rap müzik tarzını yansıtan şarkının sözleri Erci E.’ye ait; prodüksiyonu ise Erci E. ve Hakan Kırkpınar tarafından, Berlin’de gerçekleştirildi. Şarkıda Şakir Öner Günhan’ın “Hoptaraleylim Havası” kaydı da sample olarak kullanıldı.

UMUDU SÜRÜYOR

Rap müziğin mevcut durumunu ele alan şarkı,  Cartel zamanının atmosferini yansıtırken geçmişe yeni bir soluk veriyor. Şarkıda kullanılan Türk müziği motifleri de o eski tarzı anımsatıyor. Türkiye’de rap müziğin farklı yüzlerine göndermede bulunan şarkıda Erci E., Türkiye müzik ortamında hızla popülerleşen rap müziğin içinin boşaltılmasına karşı çıkıyor.

2020 yılında 25. yılını kutlamaya hazırlanan ünlü rap grubu Cartel’in kurucuları arasında da yer alan Erci E., şarkı sözlerinde ilerleyen süreçte hip-hop kültürünün özüne geri dönüş yaşanacağına dair umudunu dile getiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.