Çarşamba günü İstanbul’a kar geliyor!

İstanbul yeniden kar yağışı etkisi altına giriyor. Son günlerde mevsim normalleri üstüne seyreden hava sıcaklıkları 10 derece daha düşecek. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 12 Ocak Çarşamba günü Marmara’'da başlayacak olan olan kar yağışının, İstanbul’da da etkili olacağını belirtti. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…
Takip et
Çarşamba günü İstanbul’a kar geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Günlerdir mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları, yerini soğuk havaya bırakıyor. Hafta sonu itibarıyla düşüşe geçen sıcaklıklar, önümüzdeki hafta içi daha da düşerek, yerini kar yağışına bırakacak. Son dakika gelen bilgilere göre Marmara ve İstanbul’da da kar yağışı etkili olacak.

Konuyla alakalı Twitter hesabından paylaşım yapan Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, önümüzdeki hafta çarşamba günü, İstanbul’a kar geleceğini söyledi.

Prof. Dr. Orhan Şen açıklamasında şunları belirtti:

Kar geliyor. 12 Ocak Çarşamba günü kar, Marmara’dan giriş yapacak görünüyor. Sıcaklıklar 10 derece düşecek. İstanbul’da çarşamba günü karla karışık yağmur ve kar olabilir. Perşembe günü Anadolu’ya kayar.

Perşembe günü de Marmara’da kar görünüyor yeni verilere göre. İstanbul’da salı gecesi, çarşamba ve perşembe (13 Ocak) karla karışık yağmur ve kar görünüyor. Aynı günlerde iç Ege ve İç Anadolu’nun kuzeyinde kar görülebilir. Sıcaklık 10 derece düşüyor.

Çarşamba günü İstanbul’a kar geliyor!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.