Çarpan Şoför Değil, Yoğun Bakımlık Olan Genç Kusurlu Çıktı!

Ona çarpan otobüs hayatını karartmıştı. Mahkeme otobüsle ona çarpanı değil, İlker’i suçlu buldu.

Mersin’de yaşayan 25 yaşındaki İlker Gümüştaş isimli genç, geçen sene bisikletiyle işe giderken belediye otobüsünün çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. 3 günü yoğun bakımda olmak üzere 12 gün hastanede yatan genç, şans eseri hayatta kalmıştı. Mahkeme ise otobüs şoförünü değil, İlker’i kusurlu bularak tartışılacak bir karara imza attı.

İşe gitmek için evinden çıkan İlker, otobüsün çarpması sonucu bisikletinden fırlamış. ayaklarında açık kırıklar bulunan gencin belden aşağısına 50’nin üstünde dikiş atılmıştı. Mahkemenin verdiği bu kararı anlayamadığını ve kendisini ezen şoförün mutlaka ceza almasını beklediğini söyleyen İlker’in hayatı ile ilgili sözleri ise yürek burkan cinsten.

“ASKERLİĞİMİ KOMANDO OLARAK YAPTIM”

Askerliğini komando olarak yaptığını söyleyen genç adam şimdiki halinden ise hiç memnun değil. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için çalışması gerektiğini söyleyen İlker yetkililerden yardım bekliyor. “Bacağımı bükmekte zorlanıyorum. Doktorlar da daha fazla bükemeyeceğimi söyledi. Bu şekilde bana kimse iş vermez” diyen İlker hem kendisini bu hale getirenin ceza almamasına hem de geçim sıkıntısı çekerken iş bulamamasına yanıyor. Aile ise çaresiz kalmış durumda.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı