Canısı T. İsimli Kızı Bıçaklayan Şahıs Serbest Kalabilir

Erzurum'da Canısı T. isimli genç kız, platonik aşığı olan Murat Y. tarafından bıçaklandı. Sanığın serbest kalma ihtimali üzerine kampanya başlatıldı.

Erzurum’un Aziziye ilçesi Dadaşkent Mahallesi’nde Murat Y. adlı kişi, görev yaptığı özel marketteki iş arkadaşı Canısı T.’ye arkadaşlık teklifinde bulundu.


GENÇ KIZI RAHATSIZ EDİNCE İŞTEN ATILDI

Murat Y., teklifinin sonrasında genç kıza cep telefonu üzerinden mesajlar yollamaya başladı. Markette de genç kızı rahatsız edince market müdürü, Murat Y.’yi ilk başta işten uzaklaştırdı, sonrasında işten attı.

CANISI’YA BIÇAKLA SALDIRDI

Olanları kaldıramayan ve markete bıçakla giden Murat Y., manav reyonu önünde çalışan Canısı T.’ye saldırdı. Genç kıza bıçak darbeleri vurmaya başlayan Murat Y., kaçmaması amacıyla Canısı T.’yi kolundan tuttu. Genç kız, sol göğsü ve sırtından üç bıçak darbesi yedi. Medyana gelen saldırıda market personelleri, Murat Y.’ı etkisiz duruma getirip, bıçağını almayı başardı.

SERBEST BIRAKILABİLİR

Murat Y. için Erzurum 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği tarafından düzenlenen rapor yer aldı. Raporda, sanığın cezai ehliyetinin olduğu fakat tam olmadığı yazdı. Bunun ardından Canısı T., Murat Y.’nin serbest bırakılmasından korktuğu için sosyal medya üzerinden kampanya yaparak, destek istedi.

SANIĞIN AİLESİ PARA TEKLİF ETTİ

Yarın Erzurum Adliyesi’nde yapılacak olan duruşmada sanığın serbest bırakılmasından endişelenen Canısı T., geride bıraktığımız günlerde 5 sayfalık bir yazı paylaştı. Canısı T., paylaştığı yazıda, olay günü Murat Y.’nin ailesinin kendi ailesini arayarak, “Senin kızın için benim oğlum ceza alamaz, parası neyse verelim.” dediklerini öne sürdü. Murat Y.’nin serbest bırakılması durumunda kendisinin kentini ve adını değiştirmek mecburiyetinde olacağını söyleyene Canısı T., yazısının son bölümünde, “Ben ismimi çok seviyorum değiştirmek istemiyorum. Ben Erzurum’u çok seviyorum gitmek istemiyorum.” dedi.

Canısı T.’nin paylaştığı mesajın sonrasında sosyal medyadan destek mesajları gelmeye başladı. Birçok sosyal medya kullanıcısı, “Perşembe günü Erzurum Adliyesi’nde olacağız.” diyerek genç kıza destek olacaklarını açıkladı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı