Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

Haber Global kanalında 'Az Önce Konuştum' isimli sohbet programını hazırlayıp sunan Candaş Tolga Işık merak edilen isimlerden biri. Peki, Candaş Tolga Işık kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Candaş Tolga Işık'ın eşi kimdir? Burcu Kapu kimdir, mesleği ne? Candaş Tolga Işık Karslı mı? 24 Mart Çarşamba akşamı Mansur Yavaş'ı konuk edecek olan Candaş Tolga Işık biyografisi haberimizde.
Takip et
Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 3 Mayıs 1978

Doğum yeri: İstanbul

Eğitimi: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu. Yurt dışında genetik mühendisliği eğitimi gördü

Mesleği: Gazeteci, köşe yazarı ve sunucu

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

İstanbul doğumlu olan Candaş Tolga Işık için aslen Karslı dense de teyit edilmiş bir bilgi değildir ve kendisi İstanbullu olarak bilinmektedir.

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu. Yurt dışında sırasıyla Kanada, Amerika ve İsrail‘de moleküler biyoloji ve gen mühendisliği eğitimi gördü.

2002 yılında bir yerel radyo istasyonunda habercilik yapmaya başladı. Ardından Best FM ve RadyoTime’da çeşitli radyo programları hazırlayıp sundu. 2009’da Alem FM’de Güçlü Mete ile birlikte Kripto Odası isimli programı sunmaya başladı.

“Beşiktaş Platformu Genç Profesyoneller” tarafından düzenlenen ödül töreninde yılın TV Programcısı Ödülü gazeteci Candaş Tolga Işık’a verildi.

2015 yılında üç ayrı üniversitenin öğrencilerinin oylarıyla “Türkiye’nin en başarılı, genç siyaset yazarı” ödülünü aldı.

2009’da tv8’de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. 2015 yılına kadar bu programı çeşitli kanallarda sürdürdü.

Mayıs 2013 yılında köşe yazılarından oluşan İthal Edilmiş Korkular Ülkesi isimli kitabını çıkarttı.

İlk öykü kitabı Portakal Ağacı 2016 yılında, ikinci öykü kitabı 40 2019 yılında İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

10 yılı aşkın süre Posta gazetesinde köşe yazarlığı ve muhabirlik yaptı. Nisan 2020’de gazeteden ayrıldı.

2009’da tv8’de Bunu Konuşalım isimli politik sohbet programını hazırlayıp sunmaya başladı. Ekim 2012’de Kanaltürk’e geçti.

2014 yılında kısa sürede Türkiye’nin en çok okunan ve satan dergisi haline gelen KAFA dergisini kurdu. Ardından dergicilik sektöründeki çalışmalarına devam ederek 2015 yılında FİTBOL dergisini kurdu. Aynı yıl #tarih dergisini bünyesine kattı.

2019 yılından itibaren KAFA Çocuk ve Bilim ve Sadece Şiir adlı iki ayrı dergi de dahil olmak üzere toplam beş derginin imtiyaz sahibi.

2017 ve 2019 yıllarında iki sezon boyunca Beşiktaş Kulubü’nün İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı.

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

Candaş Tolga Işık kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Candaş Tolga Işık’ın eşi kimdir?

Candaş Tolga Işık aynı zamanda Şubat 2019’da Nihat Sırdar ve Güçlü Mete tarafından kurulan, dopdolu içeriğiyle yayın hayatına başladığından beri çokça ses getiren KAFA Radyo’nun kurucuları arasındadır.

13 Eylül 2020’den itibaren her pazar saat 23:00’te Haber Global ekranlarında yayınlanan son transfer haberlerinin ve spor ile ilgili tüm gelişmelerin konuşulduğu Kontra programında yorumcu olarak izleyiciyle bulutu.

Candaş Tolga Işık  Kafa Radyo’da Güçlü Mete ile Kripto Odası programında gündemi yorumladı.

15 Eylül Salı gününden itibaren merak eden, sorgulayan, herkesten önce soran ve gerçeklerin peşinde koşan Az Önce Konuştum programıyla Haber Global ekranlarında.

Habercilikte bir adım önde olmayı iyi başaran Candaş Tolga Işık’ın, Sarıkamış Faciası’nda kaybolan binlerce şehidin Karadeniz’in altında yattığını ortaya çıkarması büyük ses getirdi. 60. Hükümet’in Bakanlar Kurulu Listesi’ni iki gün önceden tam liste olarak yazması, yine imza attığı büyük başarılardan biriydi… Yaşar Kemal ile söyleşi yapmak birçok gazetecinin hayaliyken, Işık bu hayali gerçekleştirdi.

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

CANDAŞ TOLGA IŞIK SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Instagram hesabı: candastolga 208bin takipçi

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

Twitter Hesabı: @ctisik 168,7 bin takipçi

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

CANDAŞ TOLGA IŞIK EVLİ Mİ EŞİ KİM?

2010 yılında sunucu Burcu Kapu ile evlenen Candaş Tolga Işık, 2012 yılında boşanmıştır.

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

BURCU KAPU KİMDİR?

Burcu Kapu 1978’de İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında tamamladı.

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

MBA sonrası yabancı ilaç firmalarında marka yöneticiliği yaptı. “Hayallerinin peşinden git” gibi havalı cümlelerden çok etkilenip ayakkabı tasarımı eğitimi aldı.

Kendi marka ve koleksiyonlarını yaratıp yurtiçi ve yurtdışında defileler düzenledi. Sonra hayallerinin peşinden gitmeyi biraz abartıp Radyospor’da “Topsuz Alan” isimli haftalık bir futbol programı yapmaya başladı. 2011 yılında radyoyu bırakıp,

LigTV’de “Tutkumuz Futbol” programını hazırlayıp sundu. Bir erkek dergisi için de aylık futbol yazıları yazan Burcu Kapu, halen yeni hayaller kurup peşinden gitmekle uğraşıyor.

CANDAŞ TOLGA IŞIK KİTAPLARI

Candaş Tolga Işık nereli, eğitimi ne? Candaş Tolga Işık hakkında merak edilenler

2019 – 40 (öykü kitabı)
2016 – Portakal Ağacı
2013 – İthal Edilmiş Korkular Ülkesi

CANDAŞ TOLGA IŞIK İÇİN YAPILAN İZLEYİCİ YORUMLARI

sinirlendiğinde ağzına geleni söyleyen -terbiye sınırları dahilinde-, lafını sözünü esirgemeyen, allah trafikte tıkalı bırakmasın dediğim programcı ve yazar…

cidden iki kişilik bir sohbetteymişcesine soruyu yapıştıran bu nedenle de programını bir parça er meydanına benzettiğim programcı. o herkesi konuk edebilir de herkes ona konuk olmak ister ve cesaret eder mi bilemem.

şu an itibarıyla hastasıyım. Allah çenesine kuvvet, yüreğine az daha ateş versin. helal olsun. bu adamdan 5-10 tane daha olsa hayat bayram olur.

lafını esirgemeyen, ayar vermek için değil, gerçekten öyle düşündüğü için gerekenleri söyleyen gazeteci.

“junior yılmaz özdil” olarak üstadının birebir fikirleri ve üslubuyla hareket eden köşe yazarı.

satır başına 3, yazı başına da 33 kelime kullandığı için son derece vurucu ve dobra olan, doğal sonuç olarak da ünlü fikir gazetesi posta’da yazmakla ödüllendiren bir yazarımızdır.

yataklarımızda geceleri rahat uyuyorsak bunun böyle kalemler sayesinde olduğu unutulmamalıdır.

memlekete has tipler bunlar. bu ve spor programı yapan dönerci elemanı 2. el oto pazarında görürsünüz ancak. millete çıtır hasarlı araç kitlemeye çalışırken denk gelirsiniz belki. ama bunlara memleketin tv kanalında program yaptırıyolar gerçekten çok ilginç. ah canını sevdiğim memleketim şöyle silkik vizontele maymunlarını karşımıza çıkarıyorsun alacağın olsun.

bunu konusalım programında nihat ve sivrisineği ağırlayan, sivrisinekle konuşurken kimliğini açığa çıkaracak şekilde ismi ile seslenen program yapımcısı

ya ben bu kadar kasıntı bir adam görmedim ekranlarda son yıllarda. şu anda devam eden ve her pazar 23.00’te başlayan kontra programında yaptıkları o kadar sinir bozucu ki. 5 dakikada bir kolonya dökmeler, yanındaki serdar ali’ye de kolonya ikram etmesi, anlamsız gülmeleri, kaytarıklığı, 10 dakikada bir kameradan kendini kontrol etmesi, donuk gibi ekrana bakması, dakikalar boyunca kafasını kaldırmadan telefona odaklanması vesaire derken rezil rüsva bir eleman bu arkadaş.

yeri gelince teknokrasi, liyakat diye sızlanan bu elemanın ne işi var futbol konuşulan bir programda? ne yetkinliği var ki yorumculuk yaptırılıyor şu arkadaşa? program başlıyor, bi süre sonra altta elemanın sahip olduğu derginin reklamı geçiyor hahah şaka gibi ya. onur Tuğrul gibi rezil bir moderatörün başını çektiği program, bir an evvel Candaş Tolga’yı şutlamalı.
kibri boyundan büyük gibi duruyor.

ülkede bu adam bile tvye çıkıp yorum yapabiliyorsa bu ülkeden umudunuzu kesmeyin gençler. elbet siz de bir isin ucundan tutabilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.