adplus-dvertising

Canan Karatay’dan kolonya ve çamaşır suyu için uyarı!

Prof. Dr. Canan Karatay son zamanda verdiği demeçlerle gündemden düşmüyor. Beslenme konusunda verdiği önerilerle öne çıkan Canan Karatay, bu sefer kolonya ve çamaşır suyu tüketimi hakkında konuştu. Ev ve işyeri gibi hayat alanlarının hijyeninde sıklıkla kullanılan çamaşır sularının kullanılmaması gerektiğini söyleyen Canan Karatay, çamaşır suyunun beyni mahvettiğini belirtti.
Takip et
Canan Karatay’dan kolonya ve çamaşır suyu için uyarı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Canan Karatay hafıza ve beyne zarar veren ve evlerde çokça kullanılan hatalar hakkında mühim uyarılarda bulundu. Çamaşır suyu, genellikle etken madde olarak Sodyum Hipoklorit (NaClO) içeren ağartma, temizlik ve hijyen maksadıyla kullanılan kimyasal maddedir. Koronavirüs sebebiyle çamaşır suyu ve kolonya kullanımı arttı.

Canan Karatay topluma beslenme ve sağlık konusunda mühim uyarılarda bulunuyor. Meşhur doktor bu defa de hafıza ve beyin konusunda mühim sözler belirtti. Akşam’a konuşan Canan Karatay’ın ‘beyne zarar veriyor’ diyerek uyardığı çamaşır suyu hakkındaki sözleri şöyle…

CANAN KARATAY: BEYNİ BOZUYOR

Meşhur doktor evlerde kullanılan deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyuna dikkat çekti. Beyne zarar verdiğini söyleyen bu malzemelerin kullanılmamasını tavsiye etti Canan Karatay özellikle yetişme çağında olan çocukların deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyundan uzak tutulması gerektiğini belirtti.

Canan Karatay’dan kolonya ve çamaşır suyu için uyarı!

DOĞAL ÜRÜNLERİ TERCİH EDİN

Tecrübeli doktor temizlik için sirke ya da doğal temizlik ürünlerini tavsiye etti. Çamaşırlarını sodyum karbonatla yıkadığı söyleyen Canan Karatay, bulaşık makinesinin olmadığını belirtti.

ÇAMAŞIR SUYUNUN ZARARLARI

Çok fazla çamaşır suyu kullananlara uyarılarda bulunan uzmanlar, aşırı çamaşır suyu tüketiminin hangi hastalıklara sebep olduğunu anlattı. İşte evde fazla kullanılan çamaşır suyunun sebep olduğu hastalıkların başında Ağız, mide ve boğazda iltihap problemi ortaya çıkarabilir.

Canan Karatay’dan kolonya ve çamaşır suyu için uyarı!

Çamaşır suyu kullanıldığında ortaya çıkan kloroform ve karbon tetraklorür maddeleri açığa çıkar. Bu maddeler de hem kanser riskini arttırır hem de akciğer solunum yollarında hasara neden olabilir.

SİRKE TEMİZLİKTE NE KADAR ETKİLİ?

Kimyasal birleşim olarak %5 oranında asetik asit içermektedir. Tamamen doğaldır. Bu sebeple de çevreye zarar vermez. Beyaz sirke ile temizlik yaparken dezenfekte eder, koku giderir, kireç çözer ve doğal bir biçimde temizlersiniz.

Canan Karatay’dan kolonya ve çamaşır suyu için uyarı!

SİRKE TEMİZLİKTE NASIL KULLANILIR?

Sirkeli su yalnız başına kullanıldığı gibi çeşitli temizlik maddeleri ile de kullanılabilir. Bardaklardaki çıkmayan lekeleri çıkarmak için bir kabın içerisine beyaz sirke koymak yeterlidir. Belirli bir müddet sonra sıcak suda bekletilen bardaklarda lekelerin kendiliğinden çıktığı görülecekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.