adplus-dvertising

Canan Karatay’dan karbonatlı suyla gargara tavsiyesi!

Koronavirüs ile beraber sağlıklı beslenme ve hijyenin önemi bir defa daha gün yüzüne çıktı. Herkes bitkisel olarak bağışıklığını kuvvetlendirmek için elinden geleni yapıyor. Her fırsatta doğal ürünlerin önemini vurgulayan Prof. Dr. Canan Karatay, virüs ve bakterilerden korunma formülünü verdi. Her yaşta, her zaman ve her şartta bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, bunun için hayat tarzımızda bazı değişiklikler yapmamızı öğütlüyor.
Takip et
Canan Karatay’dan karbonatlı suyla gargara tavsiyesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Prof. Dr. Canan Karatay, “Virüs ve bakterilerden nasıl korunabiliriz?” sorusuna ‘Karatay Sözü’ isimli yeni kitabında yanıt verdi. Virüs ve bakterilerden korunmanın sanıldığı kadar zor olmadığını vurgulayan Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, onlardan kesinlikle korkmamamız gerektiğini belirtiyor. İşte tam da bu noktada kuvvetli bir bağışıklığın önemine dikkat çekiyor. ‘Bağışıklık zırhına 7’den 70’e hepimizin ihtiyacı var. Bağışıklığımızı her daim kuvvetli tutmalıyız’ diyen Karatay, doğal yoldan vücut direncini arttırma yollarını ve sağlıklı hayat sırlarını şu şekilde açıkladı…

EN ETKİLİ MASKE KARBONATLI SUYLA GARGARA

Canan Karatay virüs ve bakterilerle alakalı korunma taktikleriyle alakalı şunları belirtti:

Solunum yollarına yerleşerek, solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan, burun tıkanıklığına, burun akıntısına, gıcık dediğimiz kuru öksürük ve ateş yükselmesine neden olan virüs ve bakterilerin, vücudumuza giriş kapıları, ağız, burun ve boğazımızdır. Virüs ve bakterilerin ilk olarak demir attıkları limanlar ağız, burun ve boğazımızın iç yüzeylerini kaplayan mukoza dediğimiz hücrelerdir.

Canan Karatay’dan karbonatlı suyla gargara tavsiyesi!

Özellikle virüsler mukoza dediğimiz bu hücrelerin içine girdikleri zaman çoğalıp, hayatta kalabiliyor. Hücrelerimizin içindeki ögelerden beslenerek sayıları artıyor ve güçleniyorlar. Bu süre hemen oluşmuyor tabii, hücre içine girdikten sonra aradan 3-4 gün geçmesi gerekiyor, güç kazanmaları ve kan dolaşımına karışıp genel vücutta halsizlik, ateş gibi şikayetlerin ortaya çıkması için… İşte virüs ve bakterilerin hayatındaki bu ilk 3-4 gün içinde çoğalmalarını önlenmesini ve engellenmesini sağlayan daha önce açıkladığım gibi hücrelerimizin alkali olmasıdır. Hücrelerimizin pH değerini yükselterek onları tümüyle alkali kılmak son derece mühimdir.

Canan Karatay’dan karbonatlı suyla gargara tavsiyesi!

Ağız burun boğaz mukozamızı, içilebilir karbonatlı su ile yıkarsak, burnumuza çekersek, gargara yaparsak, hatta bikarbonatlı su ile dişimizi dahi fırçalayacak olursak, virüslerin ve de bakterilerin çoğalmasını, üremesini ilk girdikleri limanlarda engellemiş oluruz. Böylece sıhhatli kalır ve hastalanmayız. Açıkladığım biçimde gereken tedbirlerimizi alıp da uygularsak virüs ve bakterilerden korkmamıza gerek yoktur, rahat olmalıyız rahat!!! Virüslerle ve bakterilerle böyle beraber, dost olarak yaşayabiliriz. Korku imparatorluğuna, panik ataklara vize vermeyelim derim.

CANAN KARATAY’DAN MASKE YANITI

Canan Karatay bir süredir münakaşalara konu olan maske kullanımı ile alakalı olarak doktorların maske takmasının gerektiğini söyledi.

Canan Karatay’dan karbonatlı suyla gargara tavsiyesi!

Canan Karatay sözlerinin devamında ise; “Virüsler ve bakteriler mikroskobik canlılardır. Büyüklükleri 15-20 mikron kadardır. En etkili cerrahi maskelerin deliklerinin boyu ise 200 mikron kadardır. Bu bağlamda maskelerin koruyucu olup olmadığına siz karar verebilir misiniz? En gerçek ve en etkili maske, ağzımızı, burnumuzu tuzlu, bikarbonatlı su ile sık sık çalkalamak, yıkamak ve dişlerimizi fırçalamak ve de tabii ki yüzümüzü yıkamaktır!” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.