Canan Karatay: Çocuklarınıza Şekeri Asla Yedirmeyin

Canan Karatay son açıklamada şekerin ve şekerli gıdaların çocuklar üzerinde yarattığı olumsuz etkileri anlattı. Böceklerin bile şekerli gıdaların yanından geçtiğini, dokunmadığını söyleyen Karatay, şeker ve ekmeğin vücudumuzda zehre dönüştüğünü söyledi.
Canan Karatay: Çocuklarınıza Şekeri Asla Yedirmeyin
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, son açıklamasında şekeri ve şekerli gıdaları anlattı. Çocukların çok fazla şeker tükettiğini ifade eden Karatay, ””Bu tür ürünleri hakikaten vücutları kaldıramıyor. Çocuklarımızın maalesef büyük çoğunluğu hasta. Gençlerimizin büyük çoğunluğu hasta. Bu ülkede 20 yaşındaki çocukların tiroit kanseri olmasını artık düşünmemiz lazım. Bunun bir milli politika olması lazım. Japonya’da çok önemli bir uygulama var. Bu uygulama örneğini bütün dünya uygulamaya başladı. Güney Kore’de uyguluyor. Bunları lütfen inceleyelim. Çocuklarımıza okullarda eğitim verilecek. Eğitimle beraber örnek yiyecekler verilecek. Japonya’da çocukların beslenme çantası yok. Okullarda yiyeceklerini kendileri hazırlıyor. Bulaşıklarını da yine kendileri yıkıyor.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZA DENİZ ÜRÜNÜ YEDİRMELİYİZ

Şekerin ve şekerli gıdaların ne denli zararlı olduğunu anlatan Karatay, bu konuda en büyük görevin anne babalara düştüğünü belirtti. Daha önce yapılan araştırmalarda, çocukların ailenin sunduğu imkanlar çerçevesinde şekerli gıdalar tüketebildiğini, kendi imkanlarıyla bu zararlı gıdalara ulaşamadıklarını, bu sebeple de anne babalara büyük rol düştüğünü söyleyen Karatay, hasta nesiller değil, sağlıklı çocuklar yetiştirelim dedi.

  • canan karatay
  • çocuk
  • hazır gıda
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.