adplus-dvertising

Canan Kaftancıoğlu’ndan sığınmacılarla ilgili açıklama!

Son günlerin birinci gündem maddesi olan “sığınmacılar” konusunda CHP’li Canan Kaftancıoğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Muhalefetin “Göndereceğiz” dediği göçmenlerle alakalı konuşan Kaftancıoğlu, “Tamamını göndereceğiz” söyleminin gerçekçi olmadığını savundu. Evrensel hukuka da dikkat çeken CHP İstanbul İl Başkanı, “Söylemek zorundayım” diye çarpıcı ifadeler kullandı.
Takip et
Canan Kaftancıoğlu’ndan sığınmacılarla ilgili açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin ana gündem maddesi olan sığınmacılar konusunda açıklamalar peş peşe gelirken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter’da katıldığı bir programda dikkat çeken ifadeler kullandı. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefetin “Göndereceğiz” dediği mültecilerle alakalı konuşan Kaftancıoğlu, evrensel hukuk konusunda mesajlar vererek dikkat çeken ifadeler kullandı.

“SÖYLEMEK ZORUNDAYIM”

Yüzyılda on milyon yabancının geldiği bir ülkede ne yaparsanız yapın evrensel hukuk diyorum. ABD ne düşünüyor Avrupa ne düşünüyor bunu bırakın. Evrensel hukuk diyerek bir şey var. Sinirlenseniz de sinirlenmeseniz de söylemek zorundayım. Bu insanların hepsini göndermek gibi bir gerçeklik yoktur. Gerçekliği olmayan bir şeyi ben söyleyemem. CHP de bunu söyleyemez. Kalanların entegrasyonu lüzumlu. Tekrardan gelişlerin önlenmesi lüzumlu. Gidecek olanlar gitmeli.

Canan Kaftancıoğlu’ndan sığınmacılarla ilgili açıklama!

“GERÇEKLİĞİ YOK”

Bu konu iktidarıyla muhalefetiyle milli meseledir. Herkes bir araya gelip bu konuyu konuşmalı. Bunun dışında başka çözümü yok. “İktidara geldiğimizde tamamını göndereceğiz.” Söylemek çok basit. Bu kimilerinin içinin yağlarını eritebilir ancak gerçekliği olmayan bir argüman.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.