Canan Kaftancıoğlu’ndan Barış Pınarı Harekatı Açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Barış Pınarı Harekatı'na ara verilmesi ilgili konuştu. Kaftancıoğlu çözümün diyalogla olacağını söyledi.

Barış Pınarı Harekatı’nın yapılmaya başladığı günlerde yazılı bir açıklama paylaşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, savaşın çözüm olmadığını söyleyerek askeri operasyona karşı olduğunu açıklamıştı.

OPERASYONUN İLK GÜNLERİNDE DE KONUŞMUŞTU

Kaftancıoğlu, “Suriye iç savaşı, bölgesel ve global güçlerin vekalet savaşına dönerek çok büyük acılara neden oldu. Kalıcı çözümün yolu, Suriye’nin bir devlet olarak varlığına devam etmesini mümkün kılabilecek anayasal modelleri konuşmak, diyalog kanallarını açmak ve buna sahip çıkmakla olur. Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz.” sözlerini kullanmıştı.

Cumhuriyet gazetesine açıklamalar yapan Canan Kaftancıoğlu, operasyona ara verilmesi ile alakalı yeni açıklama yaptı.

“SAVAŞIN KİME FAYDASI VAR?”

“Bu mesele ile alakalı, “6 asker şehit düştü, 21 sivil hayatını kaybetti. Bu insanlar niçin öldü” sorusunu sormak istiyorum.” diyen Kaftancıoğlu, “Harekatın başladığı günden beri  gerçekten barışı savunan, savaşın kimseye yararı olmadığını ifade eden insanlar nasıl susturuldular ve cezalandırılıyorlar? Diplomasi diyerek savaşı değil, barışı savunanları neden vatan haini ilen ettiler?” biçiminde konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı