Canan Kaftancıoğlu İBB’de İşten Çıkarılan İşçiler İle Görüştü

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl binası önünde eylem yapan işçilerle konuştu. Kaftancıoğlu İBB'den çıkarılan işçilere alım olursa herkesin haberi olacak dedi.

İBB işçileri işten çıkartılmaları gerekçesi ile tepki göstermeye devam ediyor. İşten çıkartılan bazı işçiler CHP İstanbul İl binası önüne giderek tepkilerini gösterdi. Eylem yapan işçilerle konuşmak için CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu eylem yapan işçilerin yanına gitti.

Kaftancıoğlu, İBB’den çıkartılan işçilerle yaptığı konuşmada daha önce gerçekleşen duyuru yapılmadan işe alımları vurgulayarak, Büyükşehir’e alım olacaksa İstanbul’da bulunan tüm işsizlerin haberi olacak dedi ve eylem yapanlara işe alım durumunda CV’leri ile başvuru yapmalarını söyledi.

PARTİNİN ÖNEMİ YOK

İşe alımlarda liyakatin esas olduğunu vurgulayan Kaftancıoğlu, Büyükşehir’e alım olacaksa İstanbul’da bulunan tüm işsizlerin haberi olacağını söyledi ve “İster CHP’li olsun, ister AKP’li olsun hiç önemli değil. Şeffaf, adaletli, hakkaniyetli, liyakatli ve vicdanlı bir süreç olacak.” dedi.

“HAKSIZLIĞI BERABER ÇÖZELİM”

İşe alımlarda geçmişteki belediyenin usulsüzlüğüne değinen Kaftancıoğlu işçilere haksızlığı beraber çözelim diyerek, “Sizin ne suçunuz vardı? Sizi işe alırken, işe alma prosedürlerini biliyorsunuz değil mi? Kimseye duyurulmadı. Diğer işsizlerin suçu neydi? Diğer işsizlere haksızlık yapılmadı mı? Yapıldı.” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı