Çanakkale’de konut satışlarına yoğun talep! tükenmek üzere

Köprü inşaatı ve İstanbul’a olan yakınlığı ile bilinen Çanakkale’de konut stoku tükenmek üzere. Açıklanan kredi desteği ile beraber Çanakkale’deki inşaat şirketleri randevu sistemi ile çalışmaya başladı.

Son günlerde gündemde olan 3 kamu bankasının 12 ay ödemesiz 180 aya kadar vade olanağı sunan ve 0.69 faiz oranı ile cazip ödeme seçeneklerine sahip konut kredisi ile ev satışlarında büyük artış düşünülüyor.

Özellikle 18 Mart 1915 köprüsünün inşaatı ile beraber İstanbullu yatırımcıların gözdesi olan Çanakkale’de ise daire stoğu ise son günlerde azalmış vaziyette. Eviş İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Lokman Eviş, 2018 senesinin Ağustos ayında meydana gelen ekonomik krizin en çok inşaat sektörünü vurduğu ve o dönemden sonra bir çok inşaat şirketinin projelerini tamamlayarak yeni projelere başlamadığını bu vaziyetinde stok azalmasına neden olduğunu ifade etti.

“2019 senesi itibari ile bir çok müteahhit projeleri yarım bırakarak kaçtı”

Eviş, “Bildiğiniz üzere 2018 senesinde ülkemizde bir kriz meydana geldi ve bu kriz en fazla inşaat sektörünü etkiledi. 2018 senesinden sonra İnşaat şirketlerin aşağı yukarı tamamı ellerindeki inşaatları tamamladıktan sonra yeni proje yapmadı. Ancak Çannakale’ye inşa edilen 18 Mart 1915 köprüsü ile beraber özellikle İstanbul’daki yatırımcılar tercihini Çanakkale’den yana kullanıyor. Hazine Bakanımız Berat Albayrak’ın son açıkladığı kamu bankalarının cazip konut kredisi ile beraber 2 gündür telefonlarımız susmaz hale geldi. Şu anda Çanakkale’ye yaturım yapmak isteyen bir çok kişi bizi arayarak konut almak istediklerini bize iletiyorlar. Bizlerde bu istekleri karşılamak için yeni projelerimizi devreye soktuk. Bildiğiniz gibi 2018 öncesinde bir sürü müteahhit vardı. 2019 senesi itibari ile bir çok müteahhit projeleri yarım bırakarak kaçtı. Onun için ev alacaklara tavsiyem alacakları proje ile ilgili bilgi edinmeden konut almamalarıdır” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’deki konut fiyatları hakkında bilgiler veren Lokman Eviş, “Bu ay sonuna kadar 1+1 dairelerin fiyatları 150 bin TL, 2+1 dairelerin fiyatları 450 bin TL ve 3+1 dairelerin fiyatları 550 bin TL’den alıcı bulacak. Ancak bu ay sonuna kadar stokların tamamen erimesini öngörüyoruz. Bu stokların azalması ile beraber konut fiyatları da artacaktır. Şirket olarak biz Çanakkale’de 250 Biga’da 80 olmak üzere toplam 330 yeni daire projesine başladık” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı