adplus-dvertising

Çanakkale’de gözaltına alınan HDP’li milletvekilinin oğlu adliyeye sevk edildi

PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik operasyon neticesi Çanakkale’de gözaltına alınan HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, adliyeye sevk edildi.
Takip et
Çanakkale’de gözaltına alınan HDP’li milletvekilinin oğlu adliyeye sevk edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğüne 20 Haziran Pazartesi günü gelen bir e-postada, “Muhammed Cihad Cemre adlı şahıs Kandil’e PKK’lı teröristlerin yanına gidip geliyor. Orada örgüt yöneticileri ile görüşmeler yapıyor, Kandil’de teröristlerle çektirdiği fotoğrafları emniyet güçlerimizle paylaşmak istiyorum” biçiminde örgütsel doküman ve fotoğraflar yer alması üstüne harekete geçti.

HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre’nin PKK/KCK terör örgütü faaliyetleri sebebiyle kırmızı bültenle aranan Cafer K. kod isimli PKK Merkez Komite Mensubu Abidin Karakoç ve Bozan Tekin kod isimli PKK İran Sekretaryası ile beraber kırsal alanda silahlı olarak fotoğraflar çektirdiği gün yüzüne çıktı.

Çanakkale’de gözaltına alınan HDP’li milletvekilinin oğlu adliyeye sevk edildi

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstihbarat ve TEM Şube ekiplerince Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde düzenlenen operasyon neticesi HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre gözaltına alındı. Operasyon doğrultusunda yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu. Muhammed Cihad Cemre, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.