Çanakkale zaferi için siyasilerden peş peşe mesaj!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. sene dönümü dolayısıyla siyasilerden peş peşe mesajlar geldi… Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, “Erdoğan: “Çanakkale, Anadolu’daki Türk varlığına ve mukaddes değerlerimize hasım olanlara karşı kahraman ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır.” ifadelerini kullandı
Takip et
Çanakkale zaferi için siyasilerden peş peşe mesaj!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

“Çanakkale, Anadolu’daki Türk varlığına ve mukaddes değerlerimize hasım olanlara karşı kahraman ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır. Ülkemiz üstünde oynanmak istenen oyunlara geçit vermeyecek, milletimizin bekasını topyekun bir mücadeleyle savunacağız.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay:

Öyle bir zafer ki bu, asırlarca silinmez. Haykırır bütün ulusum ‘Çanakkale geçilmez’. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi geçilmez kılan bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. sene dönümünde, bizlere zalimler karşısında cesaretle dik durmayı, hür yaşamayı, bir ve birlikte olmayı miras bırakan, vatanımızın hakiki sahipleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad, makamları ali olsun

’nin 106. sene dönümünde, bizlere zalimler karşısında cesaretle dik durmayı, hür yaşamayı, bir ve birlikte olmayı miras bırakan, vatanımızın hakiki sahipleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:

O sene okullarımızın mevcudu Çanakkale’de “bağımsızlık” dersindeydi. Bize bıraktıkları ödevi hakkıyla yapabilmek gayesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, saygı ve dua ile anıyorum.

Fotoğraflar, dün Çanakkale’deki öğrencilerimizden geldi. “Karanfilleri şehitlerimizin ebedî istirahatgâhına bütün arkadaşlarımız ismine bıraktık.” notuyla ulaştırdılar. Umutsunuz, gurursunuz evlatlarım. Şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarına rahmet ve minnetle…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabındaki paylaşımında, “18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 106. sene dönümünde, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.