adplus-dvertising

Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti ne kadar? belli oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 18 Mart 2022’de hizmete alınması planlanan Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücretinin 15 euro (ortalama 150 TL) olacağını duyurdu. Bakan Karaismailoğlu, “Şu anki mevcut gemi tarifesine göre 85 lira ücret alınıyor yalnızca arabadan ve sürücüden. Trafiğin, kuyruğun olmadığı bir günde 30 dakikalık yolu 6 dakikada geçecekler.” şeklinde konuştu.
Takip et
Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti ne kadar? belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avrupa ve Asya kıtalarını Çanakkale Boğazı’nda ilk defa birbirine bağlayacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde sona gelindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, beraberindeki heyet ile köprünün ‘kedi yolu’nu kullanarak Asya’dan Avrupa’ya yürüdü.

Gelişme sonrası NTV canlı yayınında kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Bakan Karaismailoğlu, köprü geçiş ücretinin 15 euro olacağını açıkladı.
Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti ne kadar? belli oldu!

“30 DAKİKALIK YOLU 6 DAKİKADA GEÇECEK”

Bakan konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Mevcut geçişler, gemi ve feribotla sağlanıyor. Gemiyle 30 dakikanın üstünde bir geçiş süresi var. Tabi bu süre gemiye bindikten sonra. Hele hava bozuk olduğu zaman, buranın havası rüzgarlı ve sisli oluyor gemiler kalkamıyor, bekliyorlar. Şu anki mevcut gemi tarifesine göre 85 lira ücret alınıyor yalnızca arabadan ve sürücüden. Yolcudan da ayrı bir ücret alınıyor. Köprü açılış ücreti, açıldıktan sonra 15 euro olacak. Trafiğin, kuyruğun olmadığı bir günde 30 dakikalık yolu 6 dakikada geçecekler. Köprünün, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci sene dönümüne rastlayan 18 Mart 2022’de hizmete alınması planlanıyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.