adplus-dvertising

Çanakkale Köprüsü bölgedeki emlak fiyatlarını ikiye katladı!

1915 Çanakkale Köprüsü, ilçedeki arsa ve konutların değerini artırdı. Çanakkale Köprüsü ile bölgenin İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir gibi büyük kentlere ulaşımının kolaylaşacak olması bölgedeki gayrimenkul değerlerinde artışa sebep oldu. Köprüsü, açılmadan önceki bir senede bölgedeki arsa fiyatlarını yüzde 100 oranında yükseltirken, konut fiyatları da yüzde 50 oranında yükseldi.
Takip et
Çanakkale Köprüsü bölgedeki emlak fiyatlarını ikiye katladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1915 Çanakkale Köprüsü, açılmadan önceki bir senede bölgedeki arsa fiyatlarını yüzde 100 oranında yükseltirken, açılıştan sonrada konut fiyatlarını artırdı. Köprü, Çanakkale-İstanbul arasındaki mesafeyi 2,5 saate indirince İstanbulluların talebiyle, Çanakkale merkezdeki konutların metrekare fiyatları yüzde 50 yükselerek 15 bin liralara kadar çıktı. Konut dışında bölgede özellikle arsa yerine araziye yatırımı önerilirken, imar planlarının çıkmasıyla bu tarz yerlerin fiyatlarının katlanabileceği kaydedildi.

Dünya Gazetesi’nde yer verilen habere göre, köprü açılışıyla beraber özellikle Çanakkale merkezdeki konutlara yönelik talep artışı olduğunu söyleyen Remax Troia brokerlarından Aytek Topuzoğlu, “Köprü, İstanbul Çanakkale arasındaki mesafeyi 2,5 saate indirdi. Bu Şekilde olunca açılışa yakın özellikle İstanbul’dan gelen talep artışıyla beraber son 6 ay içinde konut m2 fiyatları 10 bin TL’den 15 bin TL’lere çıktı. 6 ay önce 1,5 milyon liraya 150 m2 ’lik yeni bir ev alınabilirken, şuanda bu evlerin fiyatı 2 milyon 200 bin TL’lere çıkmış vaziyette” şeklinde konuştu. Bölgedeki arsalarda rakamların doygunluk rakamlarına ulaştığını aktaran Coldwell Banker Kale Brokeri Hüseyin Öner ise fiyat artışlarının bundan sonraki 6 aylık süreçte enfl asyon oranında artmasını beklediklerini kaydetti.

Çanakkale Köprüsü bölgedeki emlak fiyatlarını ikiye katladı!

“ESAS YÜKSELİŞ BUNDAN SONRA”

1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışından önce başlayan arazi yatırımlarının yatırımcısına son bir senede yüzde100 kazanç sağladığını kaydeden Uparazzi Arsa Arazi Yatırım Uzmanlığı Genel Müdürü Hakan Erilkun, “Bireysel yatırımcılardan kurumsal şirketlere kadar son beş senedir yoğun bir biçimde süren arsa arazi yatırımları, köprü açılışı ile bütün değerleri altüst etti. Esas yükseliş bundan sonra meydana gelecek. İmar planları açıklanmadan önce yapılacak arazi yatırımları yatırımcıya bir servet olarak geri dönecek” şeklinde konuştu. Özellikle Güreci, Alpagut, Dereköy, Şevketiye, Taştepe, Mecidiye bölgelerindeki arazilerin sanki perakende hızıyla el değiştirdiğini ve günlük işlem yapıldığını söyleyen Erilkun, şunları belirtti: “Bölgede meydana gelecek değer artışı herkesi şaşırtacak. Toprak yatırımlarında esas mühim olan arsaya değil araziye yatırım yapmaktır. Çanakkale’de bugüne kadar yapılan bütün yatırımlar bu doğrultuda olup, daha arsa vasfı kazanmadan bile son bir senede yüzde100 değer kazandırdı.”

Çanakkale Köprüsü bölgedeki emlak fiyatlarını ikiye katladı!

İLGİ LAPSEKİ, BİGA VE ÇAN’DA YOĞUNLAŞIYOR

En kıymetli bölgelerin sırasıyla Lapseki, Biga ve Çan olduğunun altını çizen Erilkun, “Gelibolu yakası büyük bölümü şehitlik ve sit alanı olduğu için yatırımcılar tarafından ilk tercih köprünün ilk çıkışı olan Lapseki bölgesi oluyor. Biga ve Çan ise daha uzun vadeli yatırımlar için tercih nedeni. Sanayi ağırlıklı yatırımlar bu bölgeye kayıyor. Biga ve Çan köprüye daha uzak mesafede yer aldığı ve ikinci çıkış olduğu için fiyatları itibarıyla daha makul.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.