Can Dündar’ın villası da kaçak, orman arazisine girilmiş!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in ardından, firari Can Dündar'ın villasının da kaçak olduğu anlaşıldı. Araştırmalara göre Dündar, bahçe duvarı yaptırırken 27 metre orman arazisine girmiş.
Takip et
Can Dündar’ın villası da kaçak, orman arazisine girilmiş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Cumhuriyet Gazetesi’nde yaptığı ihanet gibi MİT TIR’ları haberi sonrasında ile ilgili başlatılan yargılama üstüne yurt dışına kaçan firari Can Dündar’ın Bodrum’daki villasını kaçak olarak genişlettiği 27 metre orman arazisini işgal ettiği gün yüzüne çıktı.

Sabah Gazetesi’nden Hayrettin Şaşmaz’ın haberine göre; Bodrum’un Kumbahçe semtinde 1184 ada ve 4. paftada bulunan deniz manzaralı villanın, havuz bölümünün de olduğu kısımları orman alanı içine yapıldığı ve ruhsata aykırı olduğu tespit edildi. Deniz manzaralı ve 5 milyon TL değerinde olduğu öğrenilen villa hakkında işlem yapan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Dündar’ın villasının ormana 27 metre tecavüzlü olduğunu saptadı. Orman Bölge Müdürlüğü mühendislerinin önceki gün gerçekleştirdiği harita ölçümleri neticesi tespit edilen işgal suç zabıt tutanağı altına alındı. Villanın işgalli bölümünün yıkımının gündeme gelebileceği, aynı zamanda Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın adli olarak işlem yapabileceği öğrenildi.

ORMAN ARAZİSİNE DUVAR ÇEKTİ

Yapılan tespitler şu şekilde sıralandı:

– Dündar, ruhsata aykırı olarak 27 metre orman alanını işgal etti.

– Orman arazisini duvarla çevirip villasına kattı.

– Villaya kaçak eklenti olarak gene orman alanı içine havuz yapıldı.

ELDEN ÇIKARMAK İSTEMİŞTİ

Dündar’ın, eşi Dilek Dündar ile ortak tapuya sahip olduğu villanın vaziyeti ise firari sanığın, yapıyı satma girişimi sonrası gün yüzüne çıktı. Sanatçı Gülriz Sururi’den satın aldığı 2 katlı taş yapı villanın satılması için Can Dündar’ın 2018’de Berlin Noteri Torsten Körster kanalı ile 18 Temmuz 2018 tarihli 6451/18 sayılı vekâletname verdiği, villanın 3 kişiye satılmak üzere Bodrum Tapu Müdürlüğü’ne başvurulduğu öğrenildi. Tapu müdürlüğü, satışın hukuki vaziyeti için savcılığa vaziyeti bildirirken, olayın savcılıkça araştırılmaya alınması üstüne satışın gerçekleşemediği öğrenildi. Villa halen Can Dündar ve eşi Dilek Dündar üstüne görünüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Vasıf
13 Mayıs 2020, 11:38 tarihinde yazildi

Haktan hukukdan dem vuran söz araştırmacı Çakallar. Bilinçli şekilde yapıldıgına iddaya girerim

  • Cevapla
  • 0