Can Ataklı: Soylu Kafa Buluyor

Gazeteci olan Can Ataklı yazısında “Birkaç Tweetten Çıkan Cezaya Bak” başlıklı yazısında siyaset gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Son günlerde yaşanan siyasi gelişmeleri yazısında değerlendiren Can Ataklı,yazısında Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza ile ilgili açıklamalarda bulundu ve “Birkaç tweette bu kadar suç ve ceza çıkarmak da bayağı marifet yani.” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın yanı sıra Süleyman Soylu’nun ‘Kayyum’ çıkışını da değerlendiren Ataklı, Süleyman Soylu’nun kayyum konusuna açıklık getirmeyeceğini belirterek “Pazar sabahı herkes kayyum konusuna odaklanacak ama Soylu ‘pejmürde demekle ne söylemeyi amaçladığını’ anlatacak. Kayyum konusunu ise ‘Gerekirse tabii ki yaparım’ diyerek geçiştirecek. dedi.

GAZETECİNİN SORUSU ÖNEMLİ

Böyle bir tehlikenin olduğuna değinen köşe yazarı, talimatın gelmesi durumunda kayyum atanabileceğini ifade ederek, “Ancak bana göre Soylu milletle kafa buluyor, ortamı germeye çalışıyor. Çünkü sorunun bütün haline baktım. O gazeteci aynen şöyle soruyor; ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı da eleştirmiştiniz. Başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz demiştiniz. Tartışıldı kamuoyunda. Yeni bir kayyum mu atanıyor, acaba İstanbul’a da mı kayyum atanacak yorumları yapıldı. O pejmürde kelimesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” İşte ince nokta tam burada.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı