Can Ataklı: Damat ve 6 Bakan Gidiyor

Sözcü Gazetesi yazarı olan Can Ataklı, bugün yayımlanan ve dedikodu olarak verdiği yazısında, bir kaynağının aradığını, 6 bakan ve Berat Albayrak’ın görevlerine son verileceğini öne sürdü.

Ataklı yazısına başlarken Ankara’da bulunan kaynağının güvenirliğini belirti ve söylediklerinin yanlış çıkmadığını dile getirdi. Can Ataklı’nın kaynağından aldığı bilgide bazı bakanların değişeceği ifade edildi.

Bu gelişmenin uzun zamandır beklendiğini aktaran Can Ataklı, önceden sızmalar olduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyu gurur meselesi haline getirip bu değişimleri ertelediğini belitti. Can Ataklı’nın kaynağından aldığı bilgiye göre, Erdoğan’ın hükümetin tamamını değiştirebileceğini iddia etti.

“BAKANLAR ARSI DEĞİŞİKLİĞİ BEN DE BEKLİYORDUM”

Bakanlar arası değişikliği kendisinin de beklediğini belirten Ataklı, “Dostuma, ‘Neden hepsi birden de değişebilir diyorsun?’ diye sordum. Asılında size daha önce de yazdığım bazı kaygılardan kaynaklandığını anlattı. Biliyorsunuz yeni sistemle Meclis devreden çıkarıldı. Bakanlar da dışarıdan atanıyor. Bu Amerikan sistemi ile amaçlanan yasama ile yürütmeyi tamamen ayırmak, icra rahat çalışırken Meclis de yasama görevini hakkıyla yerine getirsin isteniyor. Oysa bu Türkiye’de asla tutmayacaktı, zamanında anlattık, nitekim öyle de oldu.” ifadelerine yer vererek yazısına devam etti.

“BERAT ALBAYRAK’IN GÖREVİ SONA ERDİRİLECEK”

Gazeteci Can Ataklı yazısının devamında, görevinden alınabilecek bakanları söyledi ve “Bu durumda okul sahibi Milli Eğitim Bakanı, turizm şirketi sahibi Turizm Bakanı, hastane sahibi Sağlık Bakanı gidiyormuş Ankaralı dostumun söylediğine göre. Ticaret Bakanı ile Orman ve Tarım Bakanı da değişecek bakanlar arasında. Adalet Bakanı’nın da gidebileceğini söyleyen Ankaralı dostum, “Belki de Metin Feyzioğlu’na yer açmak içindir” diye de ekledi.” ifadelerini kullandı.

Yazının en dikkat çeken ismi ise Berat Albayrak oldu. Can Ataklı Berat Albayrak’ın da görevden alınabileceğini aktardı ve “En önemlisi ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da görevi sona erdirilecek bakanlar arasında sayılması. Son bir haftadır ortada hiç görünmeyen Berat Albayrak’ın ‘ailevi sorunlar’ yaşadığı hatta eşinden ayrıldığı bile söyleniyor.” diye yazdı.

Yazısında Süleyman Soylu’dan da söz eden Ataklı, “Bir de Süleyman Soylu konusu var. Ankaralı dostuma göre, AKP teşkilatının pek fazla sevmediği Soylu’nun da değişmesi ihtimali varmış. Dostum ‘Ama son günlerdeki çıkışları nedeniyle sarayı sıkıntıya soktu. Erdoğan, Soylu’yu şu aşamada görevden alması halinde yanlış anlaşılmalara neden olacağını ve tepki yaratabileceğini hesaplıyor galiba’ dedi.” ifadelere yer verdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı