Caminin Minaresindeki Görüntü, Vatandaşların Tepkisine Neden Oldu

 İstanbul Avcılar’da bulunan Kalkandelen Cami’sinin minaresi görenleri şaşırtıyor. Caminin minaresinde GSM şirketlerinin yerleştirdiği jeneratör ve kablolar vatandaşların tepkisine neden oldu.

İstanbul Avcılar Denizköşkler Mahallesi Turna Sokak’ta yer alan Kalkandelen Cami, minaresindeki görüntü yüzünden gündemde. GSM şirketlerinin o mevkide yer bulamamasının ardından caminin minaresine yerleştirdiği baz istasyonları vatandaşların tepkisine neden oldu. 3 büyük jeneratörün olduğu minarede kablolar yerlere kadar uzanıyor.


İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR

Caminin çevresinde oturan vatandaşlardan tepki gösteren Ali Burhan namazlarını sürekli bu camide kıldığını baz istasyonlarının giderek arttığını dile getirdi. Burhan, baz istasyonlarının insan sağlığı için zararlı olduğunu dile getirerek bu durumun bir an önce önüne geçilmesini istedi.

İLÇE MÜFTÜSÜ HAREKETE GEÇTİ

Olayın gündeme gelmesinin ardından Avcılar Müftüsü Bekir Derin, minaredeki baz istasyonları için gerekli çalışmaların başlatıldığını ve bu konunun arkasının bırakılmayacağını ifade etti. Derin, ayrıca “Baz istasyonların kaldırılması için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ilgili firmalar ile irtibata geçti.” dedi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı