Caminin Elektriğini Kullandı, Para Bırakıp Helallik İstedi!

Sivas’ta bir camiye gelen vatandaş, açık prizin elektriğini kullanarak telefonunun şarjını doldurdu. Duyarlı adam bir not ve para bırakarak helallik istedi.

Sivas’ta duyanları duygulandıran bir olay yaşandı. Camideki elektrik prizinde cep telefonunu şarj eden bir kişi, bir not ve 2 lira bırakarak camiden ayrıldı. Notta elektriği kullandığı için 2 lira bıraktığını ifade eden vatandaş cami görevlilerinden helallik istedi.

Cami müezzinin Ali Gündoğdu, sabah namazı için camiye geldiğinde bu notla ve paralarla karşılaştığını anlatırken o anda çok duygulandığını dile getirdi. Karşılaştığı manzara sonrası, bir din görevlisi olarak çok duygulandığını anlatan müezzin, bu davranışların yalnızca ibadethanelerde değil sosyal hayatın tamamında sergilenmesi gerektiğini vurguladı. Bu tarz davranışları sergileyen insan sayısının her geçen gün azalması nedeniyle durum karşısında duygulandığını belirten Gündoğdu devlet malına karşı gösterilen hassasiyetin tüm vatandaşlara örnek olması gerektiğini söyledi.

ORTAYA ÇIKMIYOR

Kısa sürede sosyal medyada gündem olan olay sonrası Sivas’ta herkes, milli piyango talihlisi ararcasına bu duyarlı vatandaşı merak eder oldu. Binlerce yoruma rağmen vatandaştan henüz ses çıkmazken bırakılan 2 lira cami için toplanan yardımların içine dahil edildi. Not ile parayı bırakan vatandaşın ortaya çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı