Camide Uyuyan Adamın Telefonunu Çalan Hırsız Kameralara Yakalandı

İstanbul Karaköy’de bir camide namazını kıldıktan sonra uyuyan vatandaşın telefonu, yanına yatan hırsız tarafından çalındı. Olay anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kayıt altına alındı.

İstanbul Beyoğlu’na bağlı Karaköy’de bulunan Yeraltı Cami’nde bir hırsızlık olayı yaşandı. Bir vatandaş camide namazını kıldıktan sonra uyuya kaldı.  Bunu fark eden hırsız zaman kaybetmeden adamın yakınına uzanarak gözüne kestirdiği telefonu aldı. Dikkat çekmemek için cami cemaatinden biriymiş gibi davranan hırsızın telefonu çaldığı anlar kimse tarafından fark edilmedi.


Telefonu çalınan vatandaş uyandıktan sonra telefonunun çalındığını fark edince polise başvurdu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri camideki güvenlik kameralarını inceleyerek hırsızın kimliğini tespit etti. Ekipler kimliği belirlenen hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

CAMİ CEMAATİ OLAYA TEPKİLİ

Devamlı olarak Yeraltı Cami’ninde namaz kılan bir adam yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulundu. Yaşlı adam “Sürekli bu camide namaz kılıyorum. Hırsızlık olayını duyunca çok şaşırdım. Böyle insanları Allah ıslah etsin. Camiye geliyor iyi niyetli, sanıyorsun ama kötü niyetliymiş. Allah onları bildiği gibi yapsın” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı